Klubas „Diabetas ABC“ sulaukė sveikatos tyrimus atlikusių medikų

diabetas abc dainuojaŠilutės diabeto klubas „Diabetas ABC“ šiemet Pasaulinei diabeto dienai skirtą kasmetinį savo renginį organizavo pora dienų anksčiau, mat lapkričio 14-ąją 7 klubo nariai dalyvavo respublikinės Diabeto asociacijos organizuotame renginyje Vilniuje.
Šilutiškių renginyje apsilankė ir medikai, kurie patikrino klubo narių sveikatą.

Kojų neurometrijos ir paviršinių kojų venų kompiuterinis tyrimas – tai nemokami tyrimai, kuriuos šiemet šilutiškiams diabetikams nemokamai dovanojo vokiškos ortopedijos centro „Bauerfeind“ ir firmos „Worwag Pharma“ atstovai Lietuvoje.

Gydytoja Danguolė Tamošiūnienė neurometru patikrino 30-ties šilutiškių diabetikų nervinių skaidulų būklę, o ortopedijos centro medicinos atstovė Vaida Valužė ištyrė panašaus skaičiaus diabetikų paviršinę kojų kraujotaką. Medikės ne tik nurodė atėjusiems šilutiškiams pagrindines jų bėdas, bet ir davė patarimų dėl tolesnio gyvenimo būdo. Vienas pagrindinių patarimų – kuo daugiau judėti: daryti mankštas, vaikščioti, važinėti dviračiu.

Buvo ir tokių šilutiškių, kuriems rekomenduota kreiptis dėl išsamesnių tyrimų į kraujagyslių chirurgą.

Tai ne pirmas uostamiesčio medikių apsilankymas Šilutėje, jos į klubą „Diabetas ABC“ atvažiuoja jau trečią kartą.

Klubo pirmininkė Aldona Vytienė sveikino saviškius diabeto dienos proga ir linkėjo jiems sėkmingai valdyti likimo skirtą ligą, būti energingiems ir laimingiems. Klubiečiams koncertavo seni jų draugai – klubo „Sielos paguoda“ ansamblis „Dainos pakylėti“.
Klubas „Diabetas ABC“ gyvuoja jau 23 metus. Šiuo metu klube yra 112 narių, dviem iš jų – mokyklinio amžiaus vaikams – atstovauja šeimos nariai. Klubo narių gretose yra ir penkios medikės.
diabetas abc daktare
„Siekiame padėti savo nariams kontroliuoti ligą, kad jiems pavyktų kuo labiau atitolinti nepagydomas jos komplikacijas – aklumą, kojų amputaciją, inkstų veiklos ir kitus sutrikimus“, – sakė A.Vytienė.

Klube „Diabetas ABC“ nariai gauna naujausią literatūrą apie ligos kontrolę, dalyvauja diabeto mokymo stovyklose. Klubas bendradarbiauja su Lietuvos diabeto asociacija, farmacinėmis kompanijomis, kurios tiekia diabetinius produktus ir atlieka įvairius tyrimus, dažnai pasikviečia medikus, kurie skaito paskaitas.

Pirmininkė išreiškė viltį, kad jau kitais metais ir Šilutėje bus įkurtas Pėdos kabinetas. Tiesa, šiemet šilutiškiams kiek palengvėjo, mat jiems jau nebereikia dėl šios paslaugos važinėti į Klaipėdą ar Tauragę, nes pėdos specialistė ir diabeto mokytoja kartą per mėnesį atvyksta į Šilutę.

Renginio metu pasveikinti 6 jubiliatai, klubo tarybos nariai gėlių įteikė ir savo pirmininkei. „Už tai, kad rūpiniesi mumis, kad aukoji mums savo laiką“, – dėkodami sakė jie.