Klubo „Margainis“ nariai sveikatos sėmėsi Joninių apeigose

margainis arbatos bauzienePagal socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje vykdomą projektą, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Šilutės skyrius ir Šilutės diabeto klubo „Margainis“ neįgalieji dalyvavo informaciniame sąskrydyje Šilininkuose.

Joninių išvakarėse sergantieji klausėsi žolininkės Valentinos Baužienės paskaitos apie vaistažoles, kuriomis galima gydyti įvairias ligas. Žolininkė parodė nemažai žolelių, kurias galima naudoti sergantiesiems cukriniu diabetu. Išmokė pasidaryti kupoles, kurios, pasak žolininkės, „gydo visas ligas“. V.Baužienė ne kartą akcentavo, kad žolelių arbatas reikia gerti saikingai, bent kas tris savaites daryti pertraukas, organizmą valančias arbatas gerti per delčią. Vaišinomės žolininkės padarytomis arbatomis.
Nuo senų laikų trumpiausia metų naktis apipinta mistika ir stebuklais. Sakoma, kad Joninių naktį kelioms valandoms stebuklingų savybių įgyja bet koks vanduo: jūros, ežero, upės ar net vandentiekio. Joninių naktį pagal senąsias tradicijas ieškojome paparčio žiedo, šokome prie laužo, braidėme po Nemuną, tie kam nebuvo šalta – maudėsi.

Antrąją sąskrydžio dieną sergantieji klausėsi paskaitos „Kas yra liga, iš kur ir kodėl atsiranda ligos“. Remtasi Valerijaus Sinelnikovo knyga „Pamilk ligą savo“. Autorius teigia, kad žmonės sukuria ligas užsidarydami namuose, pamiršdami bendravimą, supratingumą. Nereikia užsiklijuoti etiketės „Aš sergu“. Reikia išmokti gyventi su liga ir nepasiduoti jai. Tik griežtas mitybos režimas, angliavandenių skaičiavimas neleidžia atsirasti ligos komplikacijoms.

Tikimės, kad dalyviams buvo naudingos ne tik paskaitos, bet ir trumpas poilsis nuo namų, nuo daržų ir kasdienių rūpesčių.
Nuoširdžiai dėkojame rėmėjams.