Interneto knygynas Patogupirkti.lt rekomenduoja tris labai skirtingas knygas, kurių istorijos yra įkvėptos realios patirties.
Mariette Lindstein „Rūko sala“
Švedų autorė Mariette Lindstein jau mokyklos laikais rašė istorijas paauglių žurnalams. Ji svajojo tapti žurnaliste, tačiau įsitraukė į scientologų sektą, kurios nare išbuvo daugybę metų. Jos išsivadavimo istorija ir įkvėpė trilerį „Rūko sala“, kuris Švedijoje buvo apdovanotas debiutinio kriminalinio romano prizu. Rašytoja teigia, kad papasakotos pabėgimo situacijos labai artimos jos pačios patyrimams.
Pagrindinė knygos veikėja – Sofija, jauna ir pažeidžiama. Išsiskyrusi su ilgamečiu draugu ji susidomi religinės bendruomenės paskaita. Organizacija atrodo patraukliai ir visai nepavojingai. Ji propaguoja sveiką gyvenimo būdą bei streso mažinimą. Sofija sutinka apsilankyti pagrindinėje būstinėje, kuri įsikūrusi Rūko saloje. Tačiau ilgiau čia pagyvenusi ji netrunka suprasti, kad viskas ne taip, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.
Autorė, pati patyrusi sektos įtaką, parodo, kaip lengva įsitraukti ir kaip sudėtinga pasitraukti.
Heather Morris „Cilkos kelias“
Pagrindinę knygos veikėją Cilką Klein skaitytojai sutiko knygoje „Aušvico tatuiruotojas“. Rašytoja, sulaukusi didelio susidomėjimo, nusprendė išplėtoti šios moters istoriją ir remdamasi įvairiais šaltiniais parašė romaną „Cilkos kelias“. Tai nėra tiksli biografija, nors Cilka buvo realus žmogus. Knygoje ji įkūnija daugelio moterų patirtį Antrojo pasaulinio karo metu.
Šešiolikmetė Cilka, į Aušvico koncentracijos stovyklą patekusi kartu su šimtais tūkstančių žydų, patraukia SS karininkų dėmesį ir neturėdama iš ko rinktis, kenčia seksualinį išnaudojimą. Sovietai, išlaisvinę stovyklą, Cilka apkaltina bendradarbiavimu su naciais ir ištremia į Sibirą. Vorkutos gulage ji praleido dešimt šalčio ir bado metų. Ši knyga apie drąsą, valią ir meilės jėgą.
Frank Abagnale Jauni, Stan Redding „Pagauk, jei gali“
Vienas iš autorių – Frank W. Abagnale – garsiausias ir įžūliausias sukčius pasaulyje. Jam daug metų pavyko pasprukti nuo tarptautinės teisėsaugos. Visgi, galiausiai, jis buvo sučiuptas, o šiandien vyras yra finansinių nusikaltimų konsultantas, bendradarbiaujantis su JAV valdžios institucijomis.
Knyga „Pagauk, jei gali“ primena nuotaikingą trilerį. Sunku net patikėti, kad tai reali istorija, kurioje atskleidžiami Frank W. Abagnale įvykdyti nusikaltimai. Knyga buvo ekranizuota, o pagrindinį vaidmenį filme atliko žavusis Leonardo Di Caprio.
Rašyti atsakymą