„Knygų Kalėdos“: naujų knygų laukia bibliotekos ir vaikų dienos centrai

Knygu Kaledos„Dovanokime knygas bibliotekoms, o vieni kitiems – džiaugsmą ir šilumą“, – ir šiemet kviečia „Knygų Kalėdų“ akcija. Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojama akcija jau įsibėgėja ir Šilutės bibliotekoje bei jos filialuose – jau padovanotos 492 naujos knygos.

Naujų knygų laukia ir Šilutės socialinių paslaugų centro vaikų dienos centras.

Akcija vyks iki sausio 15 dienos, tad suteikti skaitymo džiaugsmą bibliotekos bei vaikų dienos centro lankytojams galite ir jūs.

Paskelbė devintosios akcijos pradžią

Gruodžio 7 dieną Prezidentė D. Grybauskaitė Kauno V. Kudirkos viešojoje bibliotekoje kartu su jaunaisiais skaitytojais paskelbė „Knygų Kalėdų“ devintosios akcijos pradžią. Pasak Prezidentės, ši akcija tapo ilgamete, visą Lietuvą aprėpiančia ir daugybę žmonių įtraukiančia tradicija, kurią verta išsaugoti bei tęsti. Akciją globojanti Prezidentė kviečia kaip ir kasmet naujomis knygomis pradžiuginti bibliotekas ir ypač vaikų dienos centrus. Įgyvendinti devintąją akciją ėmėsi Lietuvos bibliotekininkų draugija kartu su organizacija „Gelbėkit vaikus“.

Prieš 8 metus, 2011-aisiais, pirmąsias „Knygų Kalėdas“ Prezidentė inicijavo gavusi Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos skaitytojų laišką su prašymu padovanoti naujų knygų. Ši akcija, kasmet įtraukdama vis daugiau dalyvių, tapo džiugiu šventiniu judėjimu, suvienijusiu daugybę knygų bičiulių, bendruomenių, organizacijų, leidėjų, rašytojų, spaustuvininkų, užsienio šalių ambasadų.

Knygų laukia bibliotekos

Šilutės biblioteka – skaitytojų lankomi ir mylimi knygų namai. Tačiau, norėdami užsakyti populiarų leidinį, tokį, kaip Kristinos Sabaliauskaitės „Petro imperatorė“ ar Micheles Obamos „Mano istorija“, turėsite laukti eilėje, kol jį perskaitys dar 5-6 skaitytojai.

Remiantis Lietuvos leidėjų asociacijos duomenimis, bibliotekų fondams formuoti per metus skiriama 73 euro centai žmogui. Ne išimtis ir Šilutės biblioteka bei jos filialai. Tokios sumos nepakanka biblioteką aprūpinti skaitytojų laukiamiausiais kūriniais.

„Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti laukiamiausių knygų šalies bibliotekoms ir prisidėti prie skaitytojų svajonių išsipildymo. Kasmet vis pilnėjančios apskričių, viešųjų centrinių bibliotekų ir kaimo filialų, mokyklų bibliotekų lentynos ir gausėjančios skaitytojų gretos įrodė, kad lietuviai – skaitanti tauta. Tačiau šimtams žmonių visoje Lietuvoje tenka laukti eilėje, kad galėtų perskaityti norimą knygą.

Krašto bibliotekininkai džiaugiasi, jog pernai miesto biblioteka ir jos filialai kaimuose praturtėjo net 685 naujomis knygomis, kurių vertė 2987 eurai. Šiemet jau suaukotos 492 naujos knygos.

Papildykime bibliotekos fondus ir šiemet. Naujas knygas galite atnešti į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos registratūrą (I aukštas, Tilžės g. 10) ir įdėti į ten esančią dėžę. Jūsų dovanotų knygų laukia ir miestelių bei kaimų bibliotekos.