„Knygų Kalėdos“ papildė ir Šilutės rajono bibliotekų lentynas

Akcija Knygu_KaledosSausio viduryje finišavo skaitymo džiaugsmą kviečianti dovanoti akcija „Knygų Kalėdos“. Akcijos ir bibliotekų bičiuliai šalies bibliotekoms ir vaikų dienos centrams padovanojo beveik 20 tūkstančių knygų.

Šilutės bibliotekos ir filialų lentynos pasipildė 551 knyga, kurių bendra vertė apie 3000 Eur.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės prieš devynerius metus inicijuota ir globojama, skaitytojus bei knygos bičiulius telkianti akcija „Knygų Kalėdos“ ir vėl šalies bibliotekas bei vaikų dienos centrus nudžiugino naujomis knygomis.

Nuo gruodžio pradžios, kai Prezidentė D. Grybauskaitė davė startą Kauno miesto V. Kudirkos žaislotekoje, iki sausio vidurio, prie akcijos prisijungė daugiau kaip 90 didelių ir mažų bibliotekų – nuo akademinės iki vaikų darželio, nuo apskrities bibliotekos iki kaimo filialo.

Akcijos proga viešosios, mokyklų, kaimo filialų bibliotekos organizavo renginius – įvairius skaitymus, susitikimus su rašytojais, edukacinius užsiėmimus. Iš viso įvyko apie 400 renginių. Per devynerius metus šalies bibliotekas papildė apie 340 tūkst. naujų knygų.

Prezidentė dėkoja visiems ką tik pasibaigusios akcijos organizatoriams ir bičiuliams už dalyvavimą, dovanotas knygas ir dalijimąsi jų skleidžiama išmintimi ir šviesa. „Knygų Kalėdos“ vėl sustiprino bibliotekas, sutelkė skaitytojus, įtraukė verslo ir įvairių organizacijų dėmesį bei parodė knygų skaitymo svarbą.

Šiemet akcija tapo puikiu pavyzdžiu, kaip bendromis jėgomis galima spręsti aktualias socialines problemas. Knygos ir žmonių dėmesys pasiekė ne tik bibliotekas, bet ir vaikų dienos centrus, kur skaitymas vargingiau gyvenantiems vaikams padeda mokytis, pažinti pasaulį, lavinti raštingumą.

„Ir nors biblioteka perka naujas knygas, jos brangios, taigi populiarių leidinių negali nupirkti tiek daug, koks yra poreikis. Žmonės, kurie perskaito knygas ir nestato jų į lentyną, o atneša į biblioteką, yra tikri bibliotekos draugai“, – visiems, dovanojusiems knygas, dėkoja Šilutės bibliotekininkai.

Knygas Šilutės bibliotekai ir jos filialams padovanojo apie 100 gyventojų.

79 knygos padovanotos Šilutės F. Bajoraičio bibliotekai, 32 – Inkaklių filialui, 19 – Traksėdžių, 7 – Juknaičių, 79 – Rusnės, 34 – Grabupių, 41 – Pašyšių, 26 – Kintų, 22 – Katyčių, 5 – Ramučių, 33 – Vilkyčių, 73 – Švėkšnos, 59 – Žemaičių Naumiesčio.

Pernai miesto biblioteka ir jos filialai kaimuose praturtėjo net 685 naujomis knygomis, kurių vertė 2987 eurai.