Knygynas „Vaga“ kviečia ruoštis mokyklai ir dalyvauti gražioje akcijoje

NYGYNAS 1Rugpjūtis įpusėjo, ir vaikus auginantiems tėvams pats laikas susirūpinti jų paruošimu mokyklai.

Šįmet šilutiškiai turi dar platesnes galimybes savo atžaloms išrinkti kokybiškas mokyklines prekes, nes gegužės 2-ąją duris atvėrė Lietuvininkų g. 55 įsikūręs „Vagos“ knygynas.

Šio knygyno darbuotojos jau vos spėja suktis, rodydamos mažiesiems ir jų tėveliams spalvingas kuprines, plunksnines, įvairias knygeles, rašiklius ir sąsiuvinius.

Atidarymas dovanojo džiugias emocijas

„Vagos“ knygyną Šilutėje jau pamėgo gyventojai. Knygyno direktorė Laima Kraulėdienė pasakoja, kad šiame knygų prekybos tinkle dirba jau daug metų ir skirtinguose šalies miestuose. Bet kadangi pati yra šilutiškė, vis pasvajodavo, kad šių knygos namų filialo reikėtų ir Šilutėje.

„Pati patyriau, kad meilė knygoms ateina ir nuolat auga pradėjus skaityti, todėl norėjau savo kraštiečiams padovanoti galimybę patirti tą meilę“, – sako ji.

Laima su darbuotojomis Karolina Cibauskaite ir Sigute Gečiene sako, kad atidariusios knygyną patyrė begalę džiugių akimirkų, kai atėję žmonės dėkojo už tai, kad pagaliau ir Pamarys turės „Vagos“ knygyną.

„Pirmieji mėnesiai buvo tikras džiugių emocijų pliūpsnis. O dabar mes jau esame pasiryžusios tas emocijas perduoti ateinantiems mokinukams“, – sako knygyno šeimininkės.

Ką išsirinkti ras kiekvienasNYGYNAS 2

Žvalgantis po naujųjų knygos namų erdvę akys raibsta ne tik nuo grožinės literatūros, bet ir nuo mokyklinių prekių gausos.

L.Kraulėdienė pasakoja, jog artėjant rugsėjui pati apėjo nemažai prekybos taškų, ir žvalgėsi, kokias prekes mokinukams žada pasiūlyti kiti prekybininkai. Ją nuvylė tai, kad pamatė daug prekių, nepritaikytų vaikams, ir net tokių, kurių pedagogai apskritai nerekomenduoja naudoti, nes pastebėjo, kad jas naudojantys mokiniai nepasiekia geriausių mokymosi rezultatų.

Štai sąsiuviniai „Vagos“ knygyne – tik pažymėti ženklu „Mokytojai rekomenduoja“.

„Užsakėme būtent tų prekių, kurios mokiniams labiausiai tinkamos, kurias naudoti rekomenduoja pedagogai“, – savo pasirinkimą paaiškina L.Kraulėdienė.

Tuo metu į knygyną užsukusi naumiestiškė Julija su dukrelėmis Ieva ir Austėja pirmiausia žengia prie stovo su mokyklinėmis kuprinėmis. Jų čia – ypač plati pasiūla: įvairių spalvų, dydžių, formų ir kainų. Darbuotojos pasakoja, jog kuprinių kainos prasideda nuo 6,50 Eur, gana neblogą galima įsigyti už 15 eurų, o daugiausia yra kainuojančių 25-35 eurus. Bet ypač kokybiškos kuprinės ieškantys ir dėl kainos neišgyvenantys tėvai gali savo atžalai nupirkti ir 64 eurus kainuojančią kuprinę.

„Kiekvienam padedame pasirinkti pagal pageidavimus ir finansines galimybes“, – sako knygyno darbuotojos.

Net šešių gamintojų plunksninės, iš ypač kokybiško popieriaus pagaminti sąsiuviniai su pačių prekybininkų atrinktais ir vaikų akį traukiančiais viršelių vaizdais, pradinukams ypač patogūs austrų gamintojo rašikliai su lengvai pakeičiamomis plunksnomis – tai reikmenys, kurie tikrai maloniai nustebins šilutiškius.

Knygyno prekybininkės pasakoja, jog priešrugsėjinis pirkimo bumas šiemet vėluoja. Gal todėl, kad prasti buvo vasaros orai, ir šilutiškiai, matyt, viliasi, jog vasara – dar priekyje, jog dar nereikia rūpintis mokyklinėmis prekėmis. Kaip ten bebuvę, paskutinės rugpjūčio ir pirmosios rugsėjo dienos čia matyt bus itin karštos, tad mokyklinių prekių vertėtų pasidairyti jau dabar.

Prisideda prie gražios akcijos

„Vagos“ knygynas kartu su Šilutės seniūnija kviečia šilutiškius prisijungti prie gražios akcijos. Knygyne galima nupirkti mokyklinių prekių ir dalyvauti loterijoje išrenkant mokylinę prekę mokiniui iš nepasiturinčios šeimos, kartu nusiunčiant jam parašytą linkėjimą. Prisidėti prie paramos galima ir nunešus mokyklines priemones į Šilutės seniūnijos raštinę (Lietuvininkų g. 17, 304 kab.). Priemones išdalinti padės seniūnijos socialinės darbuotojos.   

O šiandien, rugpjūčio 17 dieną, knygyne vyksta šventė, kurioje laukiamas kiekvienas, norintis smagiai praleisti laiką. Čia viešės chna piešinių atlikėja, dailės terapijos metodų taikytoja Vaida Virbalaitė, margomis šukuosenomis vaikus ir tėvelius nustebins Mažasis Aitvaras, o užmiršti šios dienos neleis foto sienelė.
Ateikite.