KO REIKIA GERAM KOMPIUTERINIO TINKLO VEIKIMUI?

Kompiuterinis tinklas prasideda iš karto po to, kai tarpusavyje kabeliu būna sujungiami du kompiuteriai. Šio tinklo esmė – galimybė kuo paprasčiau ir greičiau tarp skirtingų kompiuterių dalintis turima informacija.

Kodėl nepakanka turėti vien asmeninį kompiuterį?

Aišku, asmeninis kompiuteris yra šaunus daiktas, padedantis apdoroti informaciją, duomenis, sudaryti lenteles, braižyti grafinius vaizdus, kurti ir išsaugoti tekstus bei kitokią informaciją. Tačiau vien asmeniniu kompiuteriu neįmanoma su kitais žmonėmis pasidalinti reikiama informacija. Tam yra būtina prieiga prie kompiuterinių tinklų.

Iš kokių komponentų susidaro kompiuteriniai tinklai?

Kad kompiuterių tinklas galėtų efektyviai veikti, reikia turėti savo arsenale UTP ir ekranuotus kabelius, šviesolaidinius kabelius, komutacines spintas, LAN įrangą su jai reikiamais priedais. UTP ir ekranuoti kabeliai yra skirti vietinio tinklo įrenginiams sujungti, o šviesolaidiniai kabeliai garantuoja itin didelės spartos ryšį tarp objektų, kurie vienas nuo kito yra nutolę per didelį atstumą.

Visas šios rūšies prekes ne kiekviena elektronikos parduotuvė yra pajėgi  pateikti pirkėjams. Tačiau tikrai nepralošite, jei kompiuteriniams tinklams reikalingų prekių ieškosite internetinėje parduotuvėje: Viskas elektronikai.

Kokia yra pagrindinė kompiuterinių tinklų paskirtis?

Kompiuteriniu tinklu yra laikoma tarpusavyje sujungtų savarankiškų kompiuterių virtinė. Visi jie tarpusavyje gali dalintis reikiamais duomenimis. Kadangi visi kompiuteriniame tinkle jungiami kompiuteriai yra lygiaverčiai, tai reiškia, jog ne vienas iš jų negali priverstinai valdyti kito įrenginio. Pagrindinė kompiuterinio tinklo paskirtis – tai duomenų perdavimas.

Kokią naudą duoda kompiuteriniai tinklai?

Kompiuterinio tinklo naudą galima apibūdinti taip: bendras resursų naudojimas, kai didelių atstumų skiriami vartotojai gali vieni su kitais dalintis turimais duomenimis, sukaupta svarbia informacija ir panašiai. Kompiuteriniais tinklais naudojasi bankai, elektroninės parduotuvės, žiniasklaidos priemonės, viešosios bibliotekos, kultūros-švietimo įstaigos ir kt. Šio tinklo dėka vyksta socialinis bendravimas, nuotoliniai mokymai, konferencijos, garantuojami smagūs žaidimai ir pramogos.

Kaip veikia vietinės reikšmės uždaras kompiuterinis tinklas (LAN)?

Vietinis (LAN) kompiuterinis tinklas yra skirtas aptarnauti mažoje teritorijoje esančius vienos konkrečios bendruomenės narius, kuriuos junga telefoninio, kabelinio arba optinio ryšio kanalai. Atstumas tarp vartotojų neturi viršyti kelių dešimčių kilometrų. Šios rūšies tinkle yra naudojama tik speciali, o ne kokia nors kitokia ryšio įranga. Ją irgi galima įsigyti elektronikos parduotuvėse.