Ko šilutiškiai „tigrai“ tikisi iš šių metų?

Nors dauguma mano, kad Juodojo vandens tigro metai prasidėjo sausio pirmą dieną, tačiau tai nėra tiesa. Kinų metai yra skaičiuojami pagal Mėnulio kalendorių: Naujieji metai sutampa su antrąja jaunaties diena po žiemos saulėgrįžos. Taigi, Tigro metus pasitiksime vasario 1-ąją.

Pixabay nuotr.

Priminsime, kad Tigras – trečiasis iš dvylikos metų ciklo gyvūnų pagal kinų horoskopą. Šis gyvūnas veržlus, iniciatyvus, energingas. Tokie turėtų būti ir šie metai.

Gyvūnų karalius

Nors kinai taip pat gerbia ir liūtą, tigras laikomas gyvūnų karaliumi. Šis šventas Kinijos gyvūnas yra gamtos stiprybės, vyriškumo ir karinio meistriškumo įsikūnijimas, kuriuo galima žavėtis ir mėgdžioti. Senovės mitologijoje tigrai taikiai sugyveno su žmonėmis, o šiuos dievus ir šventuosius gyvūnus lydėjo daugybė dievų ir didvyrių.

Svarbu žinoti, jog kinai gerbė tigrus kaip demonų nugalėtojus, jų sidabrinės žnyplės ir skraistės tarnavo kaip vertingi amuletai, kurie atstumia piktąsias dvasias ir saugo sveikatą. Tad ne veltui įėjimus į daugybę šventyklų, rūmų ir turtingų namų saugojo suporuoti šių galingų plėšrūnų vaizdai.

Be to, tigro atvaizdas dažnai naudojamas kaip talismanas, atnešantis sėkmę. Jo kailio dryžiai – tai žmogaus gyvenimo pakilimai ir nuopuoliai, gėris ir blogis, šviesa ir tamsa. Tigro metais gimusiųjų gyvenimas kupinas neįtikėtinų įvykių ir situacijų.

Tigrai ar dideli katinai?

Na, o kaip savo metams pasiruošę šilutiškiai, gimusieji Tigro metais?
Tigro metai: 1902, 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022

Elytė KLIŠAUSKIENĖ, buvusi mokytoja:

– „Šilutės naujienose“ spausdinamus savaitės horoskopus visada paskaitau, bet labai greit ir pamirštu, kas juose buvo žadėta… Tiesiog, vertinu juos kaip pramogą. Paskaitysiu, žinoma, ir kokie šie – 2022-ieji metai prognozuojami gimusiems po Tigro ženklu, nors sau labai ryškių šio gražaus gyvūno bruožų priskirti negalėčiau. Man atrodo, kad tigras – labai tvirto charakterio, ryžtingas gyvūnas, o man, deja, to ryžtingumo kartais pritrūksta…

Praėjusieji metai man ir mano artimiesiems buvo gana nelengvi, tad tikiuosi, kad šie bus geresni. Labai gerų ir didelės sėkmės linkėčiau savo artimiesiems, savo anūkėms, savo kaimynams, „Šilutės naujienų“ skaitytojams ir visiems šilutiškiams.

Dalia RUDIENĖ, buvusi Savivaldybės administracijos darbuotoja

Aš esu gimusi rugpjūčio mėnesį. Horoskopai – senas mokslas, paremtas žmogaus ryšiais su ritmiškai kintančia aplinka arba biologiniais ritmais, seniausių rašytinių šaltinių raštais. Tikiu, kad horoskopai padeda įžvelgti tam tikras sąsajas, kurios leidžia geriau pažinti save bei atkreipia dėmesį į aplinkos siunčiamus ženklus. Tad, manau, horoskopu netikėti nevalia, bet tikiu tik tikrų profesionalų teiginiais.
Labai džiaugiuosi, kad 6 kartą savo gyvenime pasitinku Tigro metus. Negaliu sakyti, kad man visiškai atitinka Tigro metais gimusiems priskiriamos savybės. Tigrai yra skirtingi: geltoni, balti, raudoni, žemės, ugnies, medžio, vandens. Vadinasi, jie visi kažkuo skiriasi. Aš gimusi Vandens tigro metais, tai, kas taikoma po šiuo Tigro ženklu gimusiesiems, man daug kas tinka. Esu stiprios valios, geranoriška, teisinga, nepakenčianti melo, rami, bendraujanti. Vandens tigro elementas ramina ir suteikia daugiau empatijos ar atvirumo bendraujant, ko neturi kiti Tigrai. Tai – mano išskirtinės „tigriškos“ savybės, kurios padeda spręsti įvairius reikalus.

Tiesa, „tigriška“ savybė – patiklumas man kartais pakiša koją, esu per daug patikli…

Praėjusieji Jaučio metai buvo labai įvairūs – su praradimais ir tuo pačiu dar didesniais atradimais. Kadangi Tigro metus žada sėkmingus, aš tuo tikiu ir viliuosi, kad jie nenuvils manęs.

Alvydas PAPLAUSKAS, smulkusis ūkininkas:

– Esu gimęs rugsėjo 2 d., horoskopais netikiu ir nesidomiu. Labai dažnai, jei per radiją išgirstu pasakojant horoskopus, įsijungiu kitą kanalą.

Jei gimusiesiems Tigro metais būdingas veržlumas, iniciatyvumas ir energija, – tai toks aš ir esu. Dažnai bandau, esant reikalui, ir kakta sieną pramušti, ir kitaip atkakliai pasiekti tikslą. Nuo mažens esu linkęs organizuoti, dažnai užimu lyderio pozicijas. Bet tam nededu kažkokių ypatingų pastangų, tiesiog taip savaime gaunasi.

Niekada nerūšiavau nei darbų, nei pareigų. Net užimdamas aukštas pareigas galėjau, esant reikalui, imti kastuvą ir stoti į pirmas darbininkų gretas. Nebijau ir aplink save turėti protingesnių darbuotojų ratą. Dėl to jaučiuosi tik ramesnis, nes žinau, jei susirgsiu ar išeisiu atostogų, darbai liks patikimose rankose.

Ir jokiu būdu man už visus darbus ar veiklas niekada nereikėjo „karūnos“, nemėgstu nei girtis, nei puikuotis.

Praėjusieji metai man buvo eiliniai. Sunkiau gal buvo todėl, jog daug patyrėme judėjimo suvaržymų dėl pandemijos. O aš juk labai mėgstu keliauti…

Tikiuosi, kad šiemet pavyks daugiau investuoti į save, savo šeimą. Šeima – man svarbiausias dalykas gyvenime. Džiaugiuosi, kad šiais metais į Lietuvą sugrįš su šeima gyventi vyriausioji dukra, vienas mano tikslų bus padėti jai įsikurti. Žinoma, nepamiršiu ir savo mylimų anūkių bei kitų šeimos narių.