Jeigu staiga suprastėjo klausa, gali būti, jog ausyje susiformavo sieros kamštis. Tačiau su higiena jis nieko bendra neturi. Daliai žmonių tokių problemų, kaip sieros kamštis, niekada nėra kilę, o kitiems sieros kamščius iš ausų tenka traukti net keletą kartų per metus.
Sieros kamščių susidarymas priklauso nuo daugelio priežasčių: žmogaus endokrininės sistemos, aplinkos veiksnių (jeigu drėgna, siera negali išdžiūti, todėl sunkiau pasišalina pati) ir kt.
Kaip atpažinti, kad ausyje susidarė sieros kamštis?
Po maudynių, pirties, staiga užgula ausis, suprastėja klausa. Tai ženklas, jog sieros kamštis nuo drėgmės išbrinko. Apžiūrėjęs otoskopu gydytojas sieros kamštį lengvai aptinka.
Sieros kamštį gydytojas pirmiausia bando išjudinti mechaniniu būdu – specialia kilpele ar kabliuku. Jeigu nepavyksta, sieros kamštis išplaunamas: į ausį leidžiamas vanduo, o didesniuose medicinos centruose ši procedūra atliekama specialia aparatūra, panašia į nedidelį dušą.
Sieros kamštį galima plauti bet kuriuo metų laiku, tačiau jei oras darganotas, ausį teks atidžiau pasaugoti – kurį laiką būtinai užsidėti kepurę, nešlapinti ausies.
Ar verta išsiplauti ausis profilaktiškai?
Jeigu klausa nėra sutrikusi, to daryti nėra jokio reikalo. Tačiau jeigu ruošiatės vykti į šiltus kraštus, būtų gerai, kad prieš kelionę gydytojas apžiūrėtų ausis. Jeigu ten jau pradėjo formuotis sieros kamštis, dėl šilto ir drėgno oro jis išbrinks ir jausite diskomfortą.
Rašyti atsakymą