Kodėl dantų implantavimo kainos tokios skirtingos?

Kodėl vienoje klinikoje dantų implantavimo kaina keli šimtai, o kitoje kainuoja tūkstančius. Tai klausimas, kuris iškyla ne vienam asmeniui, kuris susiduria su šia procedūra. Klinikų rinka didelė kaip ir visų kitų sričių specialistų, tačiau kartais pagalvojame, kodėl taip skiriasi kainos? Į tai galima atsakyti keliais aspektais. Kartais tokį darbą dirba specialistai, kurie turi savo privačias klinikas, dirba vieni, tačiau yra ir tokių kurie nuomoja patalpas, turi išlaikyti darbuotojus, todėl automatiškai dantų implantavimo kaina pas juos yra didesnė.

Implantavimo kaina priklauso ir nuo to, iš kokių medžiagų yra sudarytas pats dantis, kokios medžiagos yra naudojamos gaminant dantį. Pas vienus sąnaudos mažesnės, nes naudojamos pigesnės priemonės, pas kitus jos didesnės, nes naudojamos iš tiesų brangios ir labai kokybiškos priemonės. Todėl teigti, kad dantų implantavimo kaina priklauso nuo specialisto norų, būtų neteisinga. Kartais žmonės nesusimąsto apie tai, kad norint kokybės reikia už ją sumokėti.

Plačiau apie klinikas

Kaip ir minėta anksčiau ne visi susimąsto, visgi kiek kainuoja išlaikyti kliniką ar privatų kabinetą. Pakalbėkime apie tai plačiau. Jei asmuo dirba vienas ir turi savo nuosavą kabinetą, dirba ne vienerius metus, turi visą jam reikalingą įrangą, jo sąnaudos yra mažos todėl jis gali teikti šiek tiek mažesnes kainas pavyzdžiui už dantų implantavimą. Tačiau kaip pavyzdį paimkime odontologą, kuris visai neseniai baigė mokslus ir nori turėti savo privačią kliniką ar kabinetą. Jis neturi klientūros, taip pat neturi ir visos jam reikiamos technikos, kuri kainuoja. O galiausiai jis dar ir nuomojasi patalpas kurios, kainuoja taip pat nepigiai. Taigi toks odontologas norėdamas išsilaikyti ir didinti savo darbo apimtis stengiasi užsidirbti pinigų daugiau, kad savo klientams galėtų suteikti daugiau, todėl pas jo dantų implantavimo kaina yra šiek tiek didesnė nei pas senbuvį.

Kaip kainas suvienodinti?

Tai padaryti būtų galima pasiteikus, pavyzdžiui valstybės paramą. Tokiu būdu odontologas baiges mokslus galėtų investuoti pinigus į jam reikalingą techniką, kurios pagalba jis galėtų daug pigiau teikti savo paslaugas klientams. Tokiu būdu būtų suteikiama garantija, kad tiek pas senbuvį tiek pas naujoką odontologą, dantų implantavimo kainą skirtusį minimaliai.  Taigi viskas ko reikia, tai šiek tiek paramos iš šono, jog šias paslaugas teikiančios klinikos nebekunkuruotų tarpusavyje, kuri pigiau ar geriau atlieką šią procedūrą.

Dantų implantavimo ir protezavimo kainas rasite čia.