Kodėl iš medžių krito kovų lizdai?

kovai medziuosePenktadienį per Šilutę nuvilnijo nepasitenkinimo banga: naikinami kovų lizdai! Priekaištingų skambučių sulaukė ir seniūnija, ir redakcija.

Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas sakė, kad specialiai kovų lizdų naikinimu niekas neužsiėmė – neliko tik kai kurių lizdų, kurie buvo genėjamuose medžiuose. Medžius genėti suskubta dabar, kol kovų lizduose dar nėra kiaušinių.

Pagal galiojančius įstatymus, naikinti kovų lizdus galima tik iki kovo 1 dienos. Šie paukščiai kurtis lizduose pradeda tik kovo antroje pusėje.

Kad Šilutėje reikėtų sumažinti kovų, liudija nemaža krūvelė šilutiškių prašymų, gautų Šilutės seniūnijoje. Žmonės prašo apsaugoti nuo paukščių, nes garsiai karkdami jie trukdo ilsėtis, dergia miestą, šaligatvius ir mašinas.

Seniūno pavaduotojas sutinka, kad šių paukščių kiekį Šilutėje jau vertėtų reguliuoti. Bet kol kas kovų ramybė nedrumsčiama. „Skubėjome genėti medžius, kad šie darbai nenusitęstų iki tada, kai jau bus sudėti kiaušiniai“, – sakė A.Ivanauskas.

Daugelyje Lietuvos miestų įvairiais būdais stengiamasi mažinti kovų kolonijas: kai kur paukščiai baidomi iš lizdų, kai kur ardomi lizdai.

Savivaldybė negali savavališkai imtis šių paukščių gausos reguliavimo priemonių. Ji turi pateikti motyvuotą prašymą regiono aplinkos apsaugos departamentui ir gauti leidimą.

Lietuvos ornitologų draugija rekomenduoja šių varninių šeimos paukščių populiaciją mažinti baidant juos iš lizdų kovo ir balandžio mėnesiais. Tada kovai persikelia perėti į kitas vietas.