Kodėl kukurūzai tokie populiarūs?

 

pop-corn-785074 960_720Kukurūzai yra dar nuo senovės labai paplitusi augalinė kultūra, kurios namais laikoma Meksika. Šis augalas kilo iš Centrinės ir Pietų Amerikos dar penkioliktame amžiuje. Vėliau, su laiku, jie buvo atvežti ir į Europą. Čia gyventojai juos labai pamėgo ir pradėjo naudoti pačioms įvairiausioms reikmėms. Nors praėjo jau labai daug šimtmečių, ši kultūra vis dar išlieka labai populiari, naudojama ir mylima visame pasaulyje.

Pirmiausia, svarbu paminėti, kad kukurūzai labai mėgstami įvairių šalių gyventojų dėl to, kad jie gali augti net pačiose prasčiausiose sąlygose. Nors jiems ir reikia tam tikros priežiūros, jie vis tiek nėra tokie jautrūs atšiauriam klimatui kaip kai kurios kitos augalinės kultūros. Jie gali ištverti ir sausrą, ir lietų, ir galingą vėją, ir didelius šalčius. Tokiomis galimybėmis tikrai negalima pagirti daugelio kitų augalinių kultūrų.

Antra, kukurūzai yra labai vertinami įvairių šalių gyventojų dėl to, kad jie yra labai universalūs. Šis augalas puikiai tinka žmonėms valgyti – iš jo galima pasigaminti labai daug įvairių ir saldžių, ir sočių patiekalų. Taip pat, iš šio augalo žmogaus organizmas gauna daug skirtingų vitaminų bei mineralų. Taip pat, šią augalinę kultūrą galima panaudoti ir gyvulių pašarams. Maža to, ji taip pat tinkama ir namų apyvokos reikmėms gaminti.