Kodėl naujas autobusų maršrutas į kapines senoliams panašus į pasityčiojimą?

autobusai i_kapinesPrieš kelias savaites rašėme apie šilutiškių iškeltą problemą dėl nuvykimo į kapines bei sugrįžimo iš jų.

Šilutės rajono savivaldybės administracija neliko abejinga pagalbos šauksmui ir atsižvelgė į gyventojų pageidavimus.

Nuo rugsėjo 16 d. penktadieniais ėmė kursuoti naujas viešojo transporto maršrutas iš Šilutės autobusų stoties iki naujųjų kapinių ir atgal.

Bet naujove džiaugiasi ne visi.

Važiuoja tik tuo maršrutu

„Šilutės autobusų parko“ direktorius Artūras Stonkus sako, kad iki kapinių ir iš jų keleivius pavėžėja nedidelis 14 vietų autobusėlis. Jau pirmąją dieną maršrutu pasinaudojo ir į kapines vyko 7 žmonės. Tikimasi, kad šilutiškiai aktyviau pripras prie naujos patogios galimybės vykti į kapines, jiems nereikės kabarotis per aukštus geležinkelio bėgius ir tempti visus darbo reikmenis, gėles ar žvakeles pėsčiomis.

Primename, kad autobusas, vežantis į kapines, po miestą nevažinėja ir stotelėse keleivių nerenka. Jis iš Šilutės autobusų stoties išvyksta 10.15 val. ir 13.15 val. ir keleivius išlaipina prie Šilutės naujųjų kapinių. Atgal į stotį autobusas grįžta 10.20 val. ir 13.20 val.

Džiaugiasi ne visi

Tokios sąlygos viešuoju transportu patogiai nuvykti į kapines džiugina ne visus senjorus. Tie, kurie gyvena kitame miesto gale, nei autobusų stotis, ar įsikūrusieji, pavyzdžiui, Traksėdžiuose, stebisi tokiu neapgalvotu valdžios sprendimu atidaryti naują maršrutą į kapines tik nuo miesto autobusų stoties…

„Vadinasi, mes iki autobusų stoties vis tiek turime eiti pėsčiomis. Kai kam susidaro net apie 2-3 kilometrus kelio. Kokia iš to nauda?“ – sako į redakciją užsukusi garbingo amžiaus šilutiškė, kuriai atidarytas naujas maršrutas, padedantis pasiekti Šilutės kapines, panašus į pasityčiojimą iš seno žmogaus. Šiai šilutiškei, gyvenančiai prie senojo Turgaus aikštės, iki stoties pėsčiomis dar reikia eiti apie 2,5 kilometro.

Kodėl autobusas pavėžėja žmones į kapines tik nuo autobusų stoties, paklausėme „Šilutės autobusų parko“ direktoriaus A.Stonkaus.

Anot jo, rajono Savivaldybės administracija atkreipė dėmesį į šilutiškių pateiktą konkretų prašymą, kuriame juodu ant balto buvo nurodyta, kad pageidaujama į kapines vykti iš stoties. Bet jei šilutiškių pageidavimai keičiasi, jie visada gali dar kartą kreiptis į rajono valdžią ir paprašyti viešojo transporto maršrutą pakoreguoti.

O kol ši problema nėra iki galo išspręsta, miesto ir aplinkinių vietovių gyventojai visada gali stotį pasiekti kitu viešojo transporto maršrutu Traksėdžiai – Šilutė – Macikai. Šiuo maršrutu riedantis autobusas, pasak A.Stonkaus, į mieste esančias stoteles atvyksta maždaug kas valandą. Piko metu – dar dažniau.