KODĖL NEAPSIRIKSITE PASIRINKĘ DEGINTĄ MEDIENĄ?

Jau nuo senų laikų deginta mediena yra minima geru žodžiu. Pirmieji apie degintos medienos pranašumą prieš įprastinę patyrė japonai. Jie tuo įsitikino dar prieš kelis šimtus metų. O paskui laikui bėgant gerąją jų patirtį perėmė ir europiečiai. Tad nieko keisto, kad degintą medieną pradėjo naudoti ir lietuviai.

Už kokias fizines savybes yra vertinama deginta mediena?

Pagrinde statybos ir apdailos darbams yra naudojamos maumedžio, eglės arba pušies degintos lentos. Jos po deginimo procedūros būna ištepamos ypatinga, gamtai ir žmogaus sveikatai draugiška alyva. Dėl to deginta mediena įgauna ypatingas fizines savybes. Jai visiškai nebaisus pelėsis, tad degintos medienos lentomis dengtame interjere gyvenantiems žmonėms negresia alerginės reakcijos, kvėpavimo takų ir dėl grybelinės taršos kylantys susirgimai.

Deginta mediena yra giriama ir už išskirtinį patvarumą, kuris jai leidžia išlikti kokybiškai net aštuoniasdešimt metų, nes nebijo nei vandens, nei ugnies, nei speigo, nei kaitros. Jos neįveikia jokie mediena mintantys parazitiniai vabzdžiai ir graužikai.

Kur galima panaudoti degintos medienos lentas ir dailylentes?

Dažniausiai degintos medienos lentos yra naudojamos padengti fasadui, balkonams ir lauko terasoms. Jomis dar būna dengiamas ir stogas, ir tveriamos tvoros.  Kadangi į akį krentanti degintos medienos išvaizda yra pastebima iš tolo, tai jos lentų namo fasado išskirtinumą pastebės kiekvienas, net pats nepastabiausias pilietis. Be to, palanku yra ir tai, kad degintos medienos dailylentes tiek namo fasade, tiek interjere galima tvirtinti keliais būdais – ir vertikaliai, ir horizontaliai, ir įstrižai.

Todėl tikrai neapsiriksite degintos medienos dailylentes panaudoję ir namo vidaus puošybai. Taip pat deginta mediena idealiai tinka ir lauko terasai, nes jos lentos visiškai nebijo jokio išorinio lauko aplinkos poveikio, todėl terasa daugelį dešimtmečių atrodys kaip nauja. Lauko terasose gražiausiai atrodo degintos pušies lentos, tačiau savo išorinėmis savybėmis nenusileidžia ir degintas maumedis.

Kokios būna išgaunamos degintos medienos spalvos?

Netiesa, kad degintos medienos spalvų gama yra siaura. Ji prasideda nuo ryškiai juodos stipriai deginto medžio spalvos. Ši spalva yra absoliučiai neįveikiama išoriniam gamtos poveikiui, juodoms deginto medžio lentoms iš viso nėra reikalinga kokia nors priežiūra. Ypač ji tinka moderno stiliaus pastatų išorei formuoti. Labai gražiai atrodo ir šviesesnių spalvų po deginimo šukuotos lentos, nes dėl po šios procedūros atsiradusių šviesesnių ruožų akivaizdžiai atsiskleidžia visas vidinės medžio struktūros grožis. Degintos medienos lentų spalvų spektro vėduoklė išskleidžia juodos, tamsiai rudos, šviesiai rudos, gelsvos ir pilkšvos spalvų vaivorykštę.

Kaip kuo tinkamiau derinti degintos medienos spalvas namo fasade, interjere ir kitose erdvėse?

Tinkamai sukomponuoti degintos medienos spalvas nėra juokų darbas. Tam reikalingas atitinkamas spalvų derinimo išmanymas. Pirmiausiai būtina žinoti, kokiose pastato vietose – išorėje ar viduje, ar abejose jo vietose naudosite degintą medieną. Jei degintos medienos dailylentes naudosite viduje, tada atsižvelkite į tai, kokios yra baldų, kilimų ir aksesuarų spalvos, ir prie jų derinkite dailylenčių spalvą. O lauko fasadą ir stogą dengdami degintos medienos lentomis, pasistenkite, kad jos neiškristų iš bendro konteksto su esamais mažosios kiemo architektūros akcentais. Daugiau informacijos apie degintos medienos panaudojimą namo fasadui rasite interneto svetainėje: https://sugibanwood.com/deginta-mediena-fasadui/.