Kodėl seniūnijai užkliūva ne tie medžiai?

medziai P4280156Šiemet, kaip ir kiekvieną pavasarį bei rudenį, redakcijoje netyla skambučiai dėl Šilutės žaliojo rūbo likimo.

Vieni skaitytojai baiminasi, kad, anot jų, medžių naikinimo azartą pagavusi Šilutės valdžia nepaliktų miesto plika dykyne. Kiti priešingai – pyksta dėl to, kad nepjaunami pavojų keliantys, pavasarines alergijas aplink gyvenantiems žmonėms sukeliantys medžiai.

Griuvo sveiki medžiai, o „baisuoklis“ gyvena

Vieną gražią dieną griuvo trys, skaitytojų manymu, sveikutėliai, drūti suaugę medžiai take, kuris eina nuo Liepų gatvės, pro Švietimo pagalbos tarnybą iki Parko gatvės. Žmonės piktinosi, kad nupjautų sveikų medžių kamienai tiesiog trykšta sula – tarsi ašaromis dėl žmonių beširdiškumo…

Visai kitokį signalą gavome iš V.Kudirkos g. 25-ojo namo gyventojų. Žmonės piktinasi, kad seniūnija nereaguoja į jų jau nebe pirmus metus siunčiamus prašymus nupjauti „medį baisuoklį“ – alergijas keliančią tuopą.

Žmonės pasakoja jau pernai seniūnijon nunešę daugumos namo gyventojų pasirašytą prašymą nupjauti šalia jų namo augančią didžiulę tuopą. Šiame name gyvena ir alergiškų vaikų, ir šią bėdą turinčių suaugusiųjų, kurie jau dabar nerimauja, kas bus, kai tuopa pradės skleisti pūkus.

Pasak čia gyvenančios jaunos mamos, pernai seniūnija paprašė jos atnešti medikų pažymas apie tai, kad šeimoje yra alergiškų žmonių. Šilutiškė pažymas pristatė, bet tuopos niekas nenupjovė. Moteris ir jos vaikai ir šį pavasarį bus priversti vaikščioti raudonomis akimis, dusti nuo tuopos keliamos alergijos.

Žmonės baiminasi ne tik sveikatai kenkiančių tuopos pūkų, bet ir vėjų, mat tuomet didžiulis medis pavojingai traška. „Pas mus niekas nevyksta, kol neatsitinka nelaimė. Negi ir dabar laukiama nelaimės?“ – klausia gyventojai.

Pjauti tuopą neleido komisija  medziai tuopa

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ramina, esą seniūnija tikrai neketina išnaikinti miesto puošmenos – medžių. Šalinami tik tie medžiai, kurie kelia grėsmę praeiviams ar virsdami gali sunaikinti žmonių turtą. Kuriuos medžius šalinti, sprendžia speciali komisija, kuriai pirmininkauja Savivaldybės gamtosaugininkas Remigijus Rimkus.

Šiemet mieste leista pašalinti apie 30 medžių.

R.Steponkus neigia, kad seniūnijos iniciatyva šalinama per daug medžių. „Anaiptol. Gauname daug priekaištų, kad saugome ir neleidžiame nupjauti tiek medžių, kiek norėtų miestelėnai. Esame skundžiami rajono valdžiai, kad trukdome tai daryti“, – sako jis.

Pasak seniūno, ypač sunku pašalinti medžius, kurie auga šalia centrinės miesto gatvės – valstybės saugomoje architektūros paminklų teritorijoje. Dėl kiekvieno šių medžio pašalinimo, nors jis jau ir atgyvenęs savo amžių ir kelia grėsmę praeiviams, privalu gauti leidimą Kultūros paveldo departamento Klaipėdos padalinyje.

R.Steponkus žino ir apie take nuo Liepų iki Parko gatvių augusių medžių likimą. Jo teigimu, vienas nupjautų medžių jau buvo papuvusiu kamienu, kiti du pažeisti anksčiau praūžusio uragano – lūžusios šakos įskėlė kamienus. Taigi komisija buvo davusi leidimą juos nupjauti. 

Kitaip komisija nutarė dėl V.Kudirkos gatvės „baisuoklio“. Anot jos narių, medis sveikas, todėl jį versti leidimo neduota.
R.Steponkus pažadėjo tik tiek, kad rudenį komisija dar kartą apžiūrės tą tuopą ir priims sprendimą.