Kodėl skiriasi olimpinių žaidynių teisėjų vertinimai?

boksasLRT RADIJO klausytoja domisi teisėjavimu Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. „Mane stebina teisėjavimas olimpiadoje. Stebėjau mūsų boksininko kovą, manau, buvo akivaizdu, kad turėjo laimėti mūsų sportininkas, bet pergalė teisėjų sprendimu atiteko kitam, konkrečiai – uzbekui. Kodėl negalima apskųsti olimpinių žaidynių teisėjų vertinimo?“ – klausia ji.

Anot LBF teisėjų kolegijos pirmininko, dabar yra kiek pasikeitusios kovų vertinimo taisyklės, be to, nereikėtų pamiršti, kad visuomet išlieka žmogiškasis faktorius, todėl ne visų teisėjų verdiktai sutampa.

„Kompiuteris pasirenka iš penkių teisėjų tris atsitiktinius teisėjus ir jų vertinimus sumuoja. Kaip pastebėjote, minėta kova, kurioje pasirodė mūsų boksininkas Eimantas Stanionis, baigėsi ne 3-0, o 2-1.

Tai yra nauja taškų skaičiavimo sistema. Naujos taisyklės reglamentuoja, kad protestą galima rašyti tik dėl ringo teisėjo. Šoninių teisėjų verdiktas yra neskundžiamas, todėl nieko negalima padaryti.

A. Kriukovas pažymi, kad olimpinėse žaidynėse dirba geriausi teisėjai iš viso pasaulio, didelis jų procentas teisėjavo ir prieš tai vykusioje olimpiadoje.

„Vis dėlto man pačiam šiek tiek neaišku, kas vertinama šioje olimpiadoje: tikslūs smūgiai ar gražus boksas. Praeitoje olimpiadoje ir Pasaulio čempionate buvo vertinamas tikslus smūgis į varžovą – liemens, galvos sritį, už tai buvo skaičiuojami taškai. Žinoma, yra ir kitų faktorių – technikos, gynybos.

Šią kovą stebėjau pats, ir ji man taip pat sukėlė šiek tiek neaiškumų. Manau, šioje kovoje nebuvo ryškaus dominavimo, dėl to rezultatas ir buvo toks. Žinoma, visuomet išlieka ir žmogiškas faktorius, ne visus smūgius teisėjai pamato, du teisėjai smūgį gali matyti, o trys – ne“, – apgailestauja specialistas.

LRT.lt portalas primena, kad rugpjūčio 19-osios rytą buvo paskelbta apie septynių teisėjų, dirbusų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse, diskvalifikavimą. Trys iš jų vertino mūsų šalies boksininkų kovas.