Kodėl Vydūno gimnazija renovuota brangiausiai?

VYDUNO gimnazijaViešųjų pirkimų tarnybos išvada: įstatymo pažeidimai turėjo įtakos pirkimo rezultatui

Kodėl Vydūno gimnazijos renovavimo darbai atlikti 1,3 mln. Lt brangiau nei bemaž tokios pat apimties renovacija Šilutės pirmojoje gimnazijoje? Juolab kad ir dėl renovacijos darbų kokybės Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė buvo puolusi į paniką – praėjus vos dvejiems metams po renovacijos patalpas reikia remontuoti iš naujo.

Rebusus apie rekonstrukcijų kainų ir kokybės skirtumus liepos ir rugpjūčio mėnesiais sprendė Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojai Dainora Butvydienė, Raimundas Ambrozaitis ir mero pavaduotojas Vaidas Pavilonis.

Tuomet Jungtinio demokratinio judėjimo nariai paprašė Seimo narį, tuometinį Antikorupcijos komisijos pirmininką Kęstą Komskį ištirti, ar vykdant viešuosius pirkimus ir renovaciją nebuvo korupcijos apraiškų.

Brangumą lėmė įstatymų pažeidimai 

Praėjusią savaitę K.Komskis „Šilutės naujienoms“ pateikė gruodžio pradžioje gautą  Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vertinimą dėl Šilutės rajono savivaldybės vykdyto viešojo pirkimo „Šilutės Vydūno gimnazijos pastato rekonstravimas ir sporto salės statyba“.

Minėtos tarnybos vadovo Žydrūno Plytniko rašte tvirtinama, kad Šilutės savivaldybės administracija, vykdydama minėtus viešuosius pirkimus, pažeidinėjo įstatymus ir tai turėjo įtakos pirkimo kainoms.

Tenka priminti, kad šie pirkimai buvo vykdyti 2007 m., o tuometinei Savivaldybės administracijai vadovavo Tėvynės sąjungos – Krikščionių demokratų lyderis Šilutėje Šarūnas Laužikas.

Viešųjų pirkimų tarnyba, įvertinusi projekto „Šilutės Vydūno gimnazijos pastato  rekonstravimas ir sporto salės statyba“ viešųjų pirkimų dokumentus, nustatė net 7 įstatymo pažeidimus. 4 pažeidimai, tarnybos nuomone, turėjo įtakos pirkimų rezultatui.

Kitaip tariant, tai atsakymas į vasaros metu Savivaldybės administracijos atstovų ir mero pavaduotojo iškeltą klausimą, kodėl Vydūno gimnazijos rekonstrukcija kainavo 1,3 mln. litų brangiau.

Iš viso už minėtos gimnazijos renovaciją vilniečių statybos bendrovei UAB „Pireka“ buvo sumokėta 8,67 mln. Lt.

Ką daryti?

Seimo narys K.Komskis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad tai jau ne pirmas Viešųjų pirkimų tarnybos vertinimas, kad Šilutės savivaldybės administracijos direktoriaus Š.Laužiko vadovavimo metu viešieji pirkimai vykdyti pažeidžiant įstatymus.

K.Komskis priminė, kad prieš porą savaičių gavo Viešųjų pirkimų tarnybos pranešimą, jog Š.Laužiko sudaryta Savivaldybės viešųjų pirkimų komisija įvykdė neteisėtą viešąjį pirkimą, po kurio Savivaldybės administracija išnuomojo kelių mokyklų katilines privačiai įmonei ir jai perleido šilumos tiekimo paslaugą.

K.Komskis įsitikinęs, kad Šilutės rajono meras Virgilijus Pozingis jau turi pakankamai informacijos apie buvusio Savivaldybės administracijos direktoriaus Š.Laužiko ir administracijos darbuotojų, dirbusių viešųjų pirkimų komisijose, veiklą, kad paprašytų Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išsiaiškinti, kodėl nuolat buvo pažeidinėjami įstatymai ir ar nebuvo nusikalstamos veiklos.

Savivaldybės administracijos darbuotojus, kurie, vadovaujant Š.Laužikui, nuolat buvo skiriami į komisijas vykdyti viešuosius pirkimus, K.Komskio nuomone, vertėtų atestuoti, ar jie gali eiti tokias pareigas.

Rajono meras V.Pozingis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Savivaldybės administracijos direktorė Ida Vasiljevienė, be abejonės, išsiaiškins administracijos darbuotojų padarytų klaidų priežastis ir tikriausiai spręs klausimą dėl jų kompetencijos.

V.Pozingis tikino, kad tikrai neperims Seimo nario K.Komskio jau atlikto darbo, tiriant buvusio administracijos direktoriaus Š.Laužiko veiklą. V.Pozingio nuomone, K.Komskis, pradėjęs darbą, turėtų jį ir pabaigti. Jeigu reikia – tai ir su STT pagalba.