Kokį poveikį smegenims turi gera knyga

skaitymas-knyga-laisvalaikis-atostogos-61500842Tikriausiai daugelis yra skaitę įdomią knygą ir taip įsijautę, kad viską išgyveno ir matė veikėjų akimis.

Šis pojūtis gali būti kur kas realesnis, nei jums atrodo. Kaip rašo heraldsun.com.au, naujas tyrimas rodo, jog pokyčiai skaitančiojo smegenyse suteikia galimybę patirti fizinius pojūčius, apie kuriuos rašoma.

Emorio universiteto (JAV) tyrėjai išsiaiškino, kad garsūs romanai sukelia smegenyse pastebimus pokyčius, kurie išlieka mažiausiai penkias dienas po skaitymo.

„Norime suprasti, kaip romanai paveikia smegenis“, – sakė tyrimui vadovavęs neurologas Gregory‘is Bernsas.

G.Bernso davė tiriamiesiems skaityti 2003 m. Roberto Harriso romaną „Pompėja“. Perskaičius romaną po penkių dienų jiems atliko smegenų magnetinio rezonanso tyrimą.

Tyrimas parodė aktyvesnę kairiojo smegenų pusrutulio veiklą, ši sritis susijusi su kalba. Taip pat pastebėtas didesnis smegenų pamatinės vagos aktyvumas.

Tyrėjų teigimu, minėtų sričių neuronai atspindi kūno pojūčius. Dėl šio fenomeno vos pagalvojus apie bėgimą suaktyvėja su bėgimu susiję neuronai.

„Jau žinojome, kad įtraukiantis pasakojimas leidžia su kažkuo susitapatinti perkeltine prasme. Dabar matome, kad tai vyksta ir biologiškai“, – sakė G. Bernsas.