Kokie sužalojimai šiuo metu yra labiausiai paplitę?

Traumos pagal metų laikus?

Labai dažnai traumos yra susijusios su tuo, koks metų laikas vyrauja už lango. Taip pat tai priklauso ir nuo to kokios traumos labiau paplitusios tuo metu.Galima susidaryti nuomonę apie tai, kad traumatologai daugiausiai darbo turi žiemos periodu, kada yra slidu, žmonės ne visada žiūri koks oras už lango. Tokiais atvejais dažniausiai pasitaikančios traumos yra kojų bei rankų lūžiai. Laba retais atvejais šiek tiek rimtesni. Kodėl būtent tokios traumos? Kaip ir minėta, tai lemia tai, kad žmonės nesidomi tuo, kad kad už lango buvo daug prisnigta, kiek laipsnių buvo naktį, todėl dažnai net ir neskubėdami eina ir krenta, o krisdami susilaužo tam tikrus kaulus.

Kalbant apie vasaros sezoną labai dažnai pasitaiko daug didesnės traumos, kurios kartais būna tokios rimtos, kad tenka vykdyti operacijos. Traumatologas Vilniuje teigia, kad tiek vasarą tiek ir žiemą, ar likusiais dviem metų sezonais visada traumos rimtos, nėra tokios, kad sakytum praeis pakentėk. Jas visas reikia taip pat gydyti, tačiau be abejo yra traumų, po kurių žmogus tiesiog daugiau negali vaikščioti.

Ką daryti siekiant traumų išvengti?

Traumatologas Vilniuje sako, kad tai kiekvieno individualus pasirinkimas. Yra tokių žmonių, kurie šokdami į vandenį susilaužo kaulus, juos išsigydžius ir vėl daro tą patį. Taigi, tai ar neteks atsidurti traumatologo kabinete priklauso nuo kiekvieno individualiai. Kai kurie žmonės matydami, kad už lango siaučia baisu žiema, apsiperka maisto kelioms dienoms į priekį kad nereikėtų per šaltas dienas kuomet lauke slidu niekur eiti, kad būtų galima išvengti traumų. Tačiau, kaip ir minėta kai kurie tiesiog nežiūri į nieką, lekia bėga ir net nenori pagalvoti apie tai, kad gali susižeisti.

Kaip elgtis supratus, kad reikia pagalbos?

Gydytojai rekomenduoja supratus, kad atsitiko nelaimė ir jums reikalinga medikų pagalba niekada neskubėti keltis ir lėkti pas specialistus. Visada rekomenduojama, pasižvalgyti ar aplink nėra žmonių jei nelaimė atsitiko lauke, kad jie jums padėtų pasitikrinti ar viskas gerai. Na o jei akivaizdžiai matoma, kad kažkas negerai kreiptis pagalbos į tam skirtas įstaigas. Dažnai žmonės panikuodami tiesiog praranda nuovokumą ir pasielgia taip, kad dar labiau sau pakenkia. Todėl visada yra svarbu likti nuovokia, neleisti stresui jūsų nugalėti. Taip pat rekomenduojama jei matoma, kad gali būti taip, kad reikia apsilankyti traumatologo, kabinete tai padaryti nedelsiant.

Traumatologas Jordanas Straukas Osteomedika klinikoje