Kaip veikia mini rekuperatoriai?
Tiekiamas oras patenka į šilumokaitį ir ten atiduoda savo šiluminę energiją priešinga srove. Mini rekuperatoriuje „stumiame-traukiame“ turime regeneracinį šilumokaitį, t.y. iš patalpos ištraukiame orą, kuris turi savo energiją ir turi šilumą. Šią šilumą šilumokaitis sukaupia iš per vieną darbo ciklą įkaitinto oro, t.y. ištraukia. Paprastai vienas ciklas trunka 70 sekundžių. Tada trumpam sustoja, pakeičia sukimosi kryptį, dabar pučia vėsų orą iš lauko, bet šilumą atiduoda iš šilumokaičio.
Oro srautai nesimaišo, nes ciklai vyksta tam tikrais intervalais, t.y. vieną kartą įpučiamas, kai išnaudojamas, su pauze tarp ciklų. Rinkoje yra sprendimų, kai mini rekuperatorius turi du ventiliatorius, o srautai veikia pakaitomis vienu metu.
Kokiu atveju verta jį rinktis?
Rekomenduojame mini rekuperatorius montuoti poromis, nes montuodami įrenginius dviejuose kambariuose arba ant dviejų priešingų tam tikro kambario sienų, pvz., didelėje svetainėje, šiuos rekuperatorius galime sinchronizuoti. Kai vienas rekuperatorius yra tiekimo cikle, kitas gali būti išmetimo cikle, t.y., vėdiname visą patalpą. Tada sukeičiame šiuos ciklus, apverčiame srautą, vienas pučia, kitas išpučia.
Tokiu būdu turime efektyvesnį viso tūrio vėdinimą. Bet iš kitos pusės, jei neturime tokios galimybės, neturime lėšų, norime bent iš dalies padėti sau oro kokybe ir drėgmės lygiu patalpoje, tai padarys ir vienas agregatas. Mini rekuperatorių atveju – prietaiso efektyvumą reguliuojame atskirai kiekvienai patalpai, taip lengviau suskaičiuoti kiek mums reikia gryno oro.
Decentralizuotos rekuperacinės sistemos pasirinkimą gali įtakoti daug veiksnių, kiek vartotojų, tiek yra priežasčių. Tačiau dažniausios iš jų yra: vietos trūkumas tiekimo ir ištraukimo įrengimui, neteisingas gravitacinės ventiliacijos veikimas (drėgmė, pelėsis) ir paprastas montavimas. Įrengti tradicinį, dažniausiai didesnės skalbimo mašinos dydžio rekuperatorių, išvedžioti vėdinimo kanalus, kad nesukeltų visiškos sumaišties name, vėlesniuose statybų etapuose ar jas užbaigus gali būti nemenkas iššūkis gyventojams ir rangovui.
Rašyti atsakymą