Kokius privalumus ir trūkumus turi skysto kuro katilai?

Ką žinote apie skystą kurą ir jo katilus? Net ir tie, kurie ką nors girdėjo ar matė, iš pradžių apsvarstė tokius katilus, bet galų gale pasirinkto kitas alternatyvas. Taip atsitinka dėl to, nes yra mažai informacijos apie skysto kuro katilus. Taigi kokie yra pagrindiniai šio šildymo privalumai ir trūkumai?

Kokie yra skysto kuro katilų privalumai?

Automatizavimo būdas. Skirtingai nuo tradicinių kieto kuro (medžio, anglies) katilų, skysto kuro katilai nereikalauja pilti kuro bako į degimo kamerą. Šis būdas yra visiškai automatinis – katilas ima alyvą iš rezervuaro, o šiuolaikiniai katilai reguliuoja šilumą pagal nustatytą temperatūrą, todėl papildyti reikia tik pasibaigus kurui. Jei dujotiekiai yra toli, oras-oras šilumos siurblys atrodo per brangus eksploatuoti, o žemė-vanduo įrengimo kaina yra per didelė, tuomet skysto kuro katilas yra labai logiškas būdas pasirinkti automatinį gaisro būdą. Nepaisant sandėliavimo poreikio, pats kuras yra labai kompaktiškas kaip ir visi skysčiai. Pasirinkite patogiai ir leiskite sau mėgautis skiriamu komfortu ir šiluma savo namuose.

Kokie yra skysto kuro katilų trūkumai?

Ne pats pigiausias būdas. Nepriklausomai nuo dyzelino kainos, šildymui yra pigesnių alternatyvų. Tiesa, nors krosnims kūrenti beveik visada naudojamas dyzelinas, nereikėtų spręsti apie šildymo kainą pagal degalinės švieslentėse rodomą kainą – akcizas dyzelinui namų šildymui yra sumažintas, taigi pigesnis. Be kita ko, jis yra raudonas. Šildymo sezono kainas daugiausia lemia naftos rinkos kainos. Net jei nesekate pasaulinių naftos kainų diagramų ar nesekate pasaulinių ekonominių ar politinių naujienų, tikriausiai sekate benzino kainas. Atrinkome daugiau nei metų senumo katilus ir matome, kad kainos gali kilti arba kristi.

Ką reikia pasiruošti, jei pasirinksite skysto kuro katilus?

Turi būti įrengtas kuro bakas. Sandėliavimas yra dar vienas aspektas, į kurį reikia atsižvelgti. Talpos labai didelės, siekia kelis tūkstančius litrų – kuo rečiau jas norima pildyti, tuo daugiau talpos reikia. Talpykla gali būti montuojama katilinėje, kitoje patalpoje ar net po žeme, o tai lemia daugiau papildomų darbų. Jei nuspręsite pakeisti šildymo sistemą ir katilo tipą, taip pat turite atsikratyti galios.