Koks tikslas stabdyti pėsčiųjų tilto per Šyšą remontą?

SYSOS TILTAS 6„Ambicingas pavydas, sabotažas ar sunkiai suvokiamų kitokių tikslų kvailystė“, – taip vertina nutrauktą  pėsčiųjų ir dviratininkų tilto per Šyšos upę (nuo Darbininkų kvartalo link stadiono) remonto projektą Savivaldybės tarybos narė, buvusi rajono merė Daiva Žebelienė.

Atgyvenęs ir žmonėms pavojų keliantis pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas turėjo būti atnaujintas jau šiemet. Pasak D.Žebelienės, dėl tilto atnaujinimo jau buvo sutarta su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Lėšos statyboms būtų buvusios skirtos iš Kelių priežiūros programos kaip tikslinė investicija į Šilutę.

Tačiau į mero kėdę įsėdęs Šarūnas Laužikas tik dėl jam žinomos priežasties panaikino jau įvykusį viešąjį darbų pirkimą ir nebepasirašė darbų sutarties su to konkurso laimėtoja UAB „Kavesta“.

D.Žebelienė mano, kad taip buvo suniekintas Savivaldybės buvusios vadovybės, administracijos bei statybos darbus galėjusios atlikti įmonės atliktas ketvirčio metų darbas.

Atsiliepta į žmonių prašymus

Tik pradėjusi eiti rajono merės pareigas, D.Žebelienė susitikimuose su šilutiškiais ir oficialiais raštais buvo prašoma išspręsti pėsčiųjų tiltelio remonto problemą. Tiltelis reikalingas ir sportininkams, ir miestelėnams, skubantiems pasidarbuoti į kolektyvinius sodus ar norintiems pasigrožėti sutvarkytomis Šyšos senvagės pakrantėmis.

Tačiau daugelį metų tarnavęs tiltelis jau kėlė grėsmę žmonėms. Pavasario potvynių metu vandenys jį apsemdavo ir išklibino, todėl dviračiais važiuojantys ar pėsti einantys žmonės jaučia tilto nestabilumą, yra grėsmė įgriūti į upę.

Apie tai, jog tiltą būtina taisyti, kalbėjo ir seniūnijos darbuotojai.

Pasinaudota palankia situacija

Apie didžiausius Savivaldybės skaudulius, kurie turėtų būti nedelsiant taisomi, pasak D.Žebelienės, Lietuvos automobilinių kelių direkcijos vadovybei buvo pranešta ir paprašyta pagalbos viename iš Susisiekimo ministerijos renginių mūsų krašte.

Ministerija Šilutės rajone, tuometinio vicemero Šarūno Laužiko šeimos valdomoje poilsio ir laisvalaikio sodyboje „Ventainė“, surengė seminarą tema „Dėl vietinės reikšmės kelių (gatvių) priežiūros ir plėtros gerinimo. Savivaldybių tarybų ir Kelių direkcijos sprendimai, kurie turėtų pagerinti saugaus eismo sąlygas“.

D.Žebelienė prisimena, kad praėjusių metų rugpjūčio mėnesį Kelių direkcijos vadovybei buvo parodytos probleminės vietos, kurios turi būti skubiai tvarkomos: Klaipėdos ir Gluosnių gatvės žiedinė sankryža (buvo sutvarkyta nedelsiant), Klaipėdos gatvės pėsčiųjų takas link Traksėdžių bei pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas per Šyšą.

Tuomet Automobilių kelių direkcijos direktorius Skirmantas Skrinskas ir Vietinių kelių skyriaus vedėjas Stanislovas Stančikas įsipareigojo skirti iki 400 tūkst. Lt tikslinių lėšų naujam pėsčiųjų tiltui pastatyti. Ministerijos atstovai net rekomendavo aptverti pavojingą tiltą ir nebeleisti juo naudotis.

Savivaldybės administracija skubiai parengė reikiamą dokumentaciją, paskelbė viešąjį darbų pirkimą ir jau gruodžio pradžioje paskelbė tilto statybos darbų konkurso nugalėtoją – UAB „Kavesta“. Ši bendrovė, beje, tilto statybos kainą sumažino iki 320 tūkst. Lt.

Tačiau sutartis su šia įmone taip ir nebuvo pasirašyta, nes pasikeitė rajono vadovybė, ir naujas rajono meras Š.Laužikas nurodė nutraukti tilto statybos viešąjį pirkimą.

Tiltą statys!

Rajono meras Š.Laužikas „Šilutės naujienoms“ patvirtino faktą, kad jo nurodymu buvo panaikintas viešasis konkursas dėl pėsčiųjų tilto statybos. Taip buvo padaryta tik dėl to, jog nerasta jokio dokumento, patvirtinančio, kad tilto statybai yra skirtos lėšos.

Š.Laužikas sakė, jog tokį sprendimą priėmė todėl, kad Savivaldybėje nesilaikyta tvarkos, jog viešieji darbų konkursai skelbiami tik tuomet, kai aišku, iš kur bus gautas finansavimas.

Dabar Š.Laužikas jau išsiaiškinęs Kelių direkcijoje apie galimą tikslinių lėšų skyrimą, ir kai tik bus gauti patvirtinantys dokumentai, bus skelbiamas naujas viešasis konkursas, ir tiltas bus pastatytas.