Komisariato vadovas – apie eismo ir smurto problemas ir aktyvius policijos pagalbininkus

Sigito Mikutaviciaus pristatymas8Sigitas Mikutavičius Šilutės policijai vadovauja tik pusantro mėnesio, bet paprašytas išsakyti savo pastebėjimus apie jam iki šiol visai nepažįstamo mūsų rajono kriminogeninę situaciją ir svarbiausias jos problemas, laukti 100 dienų neprašo.

Naujasis komisariato viršininkas jau spėjo pastebėti ne vieną mūsų rajono išskirtinumą: turime aibę vairuotojų, kuriuos labiau derėtų vadinti kelių chuliganais arba „kelių gaideliais“, esame ypač pagarsėję kontrabandininkais, naminės degtinės gamintojais ir lyg to dar būtų negana – ypač dažnai smurtaujame šeimose…

Bet turime ir gerų požymių: mūsų rajone kaip reta daug policijos rėmėjų, ir žmonės jau pradeda teikti informaciją policijai.

Esame nemandagūs ir nepagarbūs vairuotojai

S.Mikutavičius – šilališkis, dirbęs Šilalėje, Tauragėje ir Pagėgiuose, todėl gali lyginti kelis rajonus. Pirmasis Šilutės bruožas, kurį jis pastebėjo – mūsų vairuotojai ypač nesilaiko Kelių eismo taisyklių ir važinėja chuliganiškai, eismo dalyviai yra nemandagūs ir nepagarbūs vienas kitam.

Neseniai susitikęs su seniūnijų vadovais komisariato viršininkas išgirdo tą patį. Anot seniūnų, seniūnijų centruose labai nesaugu, ypač – vakarais, kuomet dideliais greičiais važinėjasi jaunimas.

Rajono vairuotojų nedrausmingumą rodo ir eismo nelaimių statistika, skaudžios avarijų pasekmės. Štai šiemet per 10 mėnesių rajone užregistruota 170 eismo įvykių, 50 iš jų – įskaitiniai. Jų metu 7 žmonės žuvo, 59 buvo sužeisti. Per tą patį praėjusių metų laikotarpį buvo įvykusios 135 eismo nelaimės, iš jų 38 – įskaitinės. Žuvusiųjų ir sužeistųjų skaičiai pernai buvo mažesni – atitinkamai 5 ir 50.

Todėl ši sritis, anot S.Mikutavičiaus, yra viena pagrindinių policijos darbo krypčių. „Telkiame ir ateityje telksimės visos apskrities pareigūnų pajėgas. Jau dabar kitų rajonų pareigūnai dirba kai kuriose Šilutės rajono vietose. Jie stebi ne tik eismo saugumą, bet kreipia dėmesį ir į kitas visuomenės gyvenimo sritis“, – sako S.Mikutavičius.

Pilietiški seniūnai ir gyventojai

Kita mūsų rajono problema pašnekovas vadina gyventojų saugumą viešose vietose. Todėl analizuojamos ir stebimos vietos, kuriose mėgsta būriuotis jaunimas, kur ypač dažnai niokojamas turtas, vykdomi nusikaltimai ir chuliganiški išpuoliai, trikdoma viešoji rimtis.

Pastaruoju požiūriu išsiskiria Žemaičių Naumiesčio ir Švėkšnos miesteliai. Jaunimo triukšmavimais ir viešosios rimties trikdymu pasižymi ir Katyčiai, daug negerovių, policijai žinomų jaunimo susibūrimo vietų  pastebėta ir Saugose. O kintiškiai jau sulaukė policijos desanto, ir čia gyvenanti bendruomenė pastebėjo, kad tai davė rezultatų: vakarais automobiliais lakstantis jaunimas sumažino greičius.

Anot policijos vadovo, ypatingu pilietiškumu išsiskiria mūsų rajono seniūnai. Jie žino ir policijai praneša didžiausių triukšmadarių ir „kelių erelių“ pavardes, teikia policijai kitą informaciją, patys pasižadėjo dalyvauti policijos rengiamose priemonėse.

Mūsų rajonas išsiskiria policijos rėmėjų gausa. Gyventojai, pasak S.Mikutavičiaus, noriai įsitraukia į šią veiklą, kai kurios visuomeninės organizacijos pačios kreipėsi siūlydamos savo pagalbą policijai.

Pranešusius apie blogybes informuoja apie rezultatus

Naujasis komisariato vadovas giria mūsų rajono gyventojus, kurie policijai praneša daug informacijos. Informuojama apie įtartinus asmenis ir automobilius, neprižiūrimus vaikus ir kitą pastebėtą blogį. „Turime daug informacijos ir apie naminės degtinės gamybą, nelegalią prekybą alkoholiu bei kontrabandinėmis cigaretėmis, kelių chuliganus. Per savaitgalį paprastai gauname iki 20-ties tokių pranešimų“, – sako S.Mikutavičius.

Daug informacijos pasitvirtina. Tiriant gyventojų pranešimus buvo sulaikytų girtų vairuotojų, kurie sulaikymo metu policininkams dar ir siūlė kyšius.

Seniūnai, pasak S.Mikutavičiaus, pastebėjo, kad naminės degtinės realizavimo atvejų pastaruoju laiku mažėja, bet problema dar išlieka aktuali. „Kitaip ir negali būti, nes jūsų rajonas miškingas, tad virti tuose miškuose patogu“, – sako jis.

Šilutės r. policijos komisariatas ėmė informuoti apie blogybes pranešusius žmones, kas padaryta, kas paaiškėjo tiriant jų pateiktą informaciją.

Skauduliai – vagystės ir smurtas šeimose

Dideliu mūsų rajono skauduliu S.Mikutavičius vadina vagystes – palyginti su kitais nusikaltimais, jų gana daug. Pastaruoju metu padažnėjo vagystės iš butų, todėl žmonės patiria dideles žalas, nesijaučia saugūs.

Didelė problema ir smurtas artimoje aplinkoje, nors šiuo požiūriu iš aplinkinių rajonų neišsiskiriame. Kiekvieną parą dėl šios priežasties pradedami mažiausiai 1 ar 2 ikiteisminiai tyrimai, o pradedami jie visada, kai yra smurto požymių. Jei tik triukšmaujama, taikomos kitos poveikio priemonės.

Tai rodo, kad žmonės labai girtauja, yra daug asocialių šeimų, rajone didelis nedarbas. Tokie iškvietimai atima daug pareigūnų laiko, nes dažnai reikia nedelsiant skubėti į kokį rajono pakraštį, mat pranešama, kad mušamasi būtent šiuo metu.