Komisija ne visur sutinka „guldyti policininkus“

KalneliaiDėl greičio ribojimo kalnelių keliuose nuomonės yra labai prieštaringos: vieni jų pageidauja, kiti prašo panaikinti, motyvuodami tuo, kad šie greičio mažinimo įrenginiai esą kalti dėl šalia jų esančių namų skeldėjančių sienų ir prastos gyventojų gyvenimo kokybės. 

Kaip ten bebūtų, pareigūnų nuomone, „gulinčiųjų policininkų“ atsisakyti negalime, nes keliuose nuolat skrajoja „gaideliai“…

Rajono Eismo saugumo komisija irgi nuolat gauna prašymų tai vienur, tai kitur įrengti greičio mažinimo kalnelius, paskutinysis komisijos posėdis nebuvo išimtis.

Situaciją Pašyšiuose spręs kelininkai

Prašymą įrengti greičio ribojimo kalnelį Pašyšiuose komisijai įteikė šio kaimo bendruomenės atstovas Rolandas Dzenkus, surinkęs 40 vietinių gyventojų parašų.

Greičio ribojimo kalnelio Pašyšių gyventojai nori Sodų gatvėje, ties įvažiavimu į kaimą. Anot jų, šiame kelio ruože dažnai pažeidinėjamos eismo taisyklės, vairuotojai nesilaiko saugaus greičio.

Šis prašymas sukėlė komisijos narių diskusijas, nes visi yra girdėję įvairių nuomonių dėl tokios greičio mažinimo priemonės.

Niekas nepamiršo, kad Žemaičių Naumiesčio Dariaus ir Girėno gatvėje įrengus greičio ribojimo kalnelius, gyventojai netrukus ėmė skųstis, kad per tuos kalnelius važiuojant sunkiasvorėms mašinoms žemė taip dreba, kad ėmė skilti namų sienos. Kalneliai šiame miestelyje buvo išardyti.

Eismo saugumo komisijos nariai nutarė nestabdyti pašyšiškių iniciatyvos ir nurodė jiems dėl kalnelių įrengimo kreiptis į VĮ Klaipėdos regiono kelius. Kelininkų komisija ir spręs, pritarti prašymui, ar jį atmesti.

Vieni kalnelių nori, kiti – prieštarauja

Šilutės r. Policijos komisariato Viešosios policijos vadovas Alvydas Balandis sakė, kad dauguma gyventojų pageidauja, kad kalneliai būtų įrengti, bet ne prie jų, o prie kitų namų…

Jis priminė dar neseną rusniškių pasipriešinimą, kuomet „gulintį policininką“ įrengus tilto per Atmatą papėdėje būta kalbų, esą dabar į tą tiltą bus nebeįmanoma įvažiuoti… „Visgi visi iki šiol įvažiavo ir seniai prie naujovės priprato“, – reziumavo A.Balandis.
Pareigūno nuomone, kaip prieštaringai bevertintume šią eismo saugumo priemonę, ir ji, ir kitos priemonės reikalingos, nes Kelių eismo taisyklių laikosi ne visi.

„Negalime prie kiekvieno kampo pastatyti policininkų, tai kai kur juos tenka paguldyti“, – juokavo A.Balandis.
Bet faktas ir tai, kad tie kalneliai problemų sukelia ir į nelaimes skubantiems specialiųjų tarnybų automobiliams. Prieš kelerius metus visą šalį sukrėtė įvykis, kai viename rajone per tą kalnelį į griovį nulėkė ugniagesių automobilis, buvo ir žuvusiųjų.

Cipariuose kalneliai nereikalingi

Kalnelių Laisvės gatvėje ir Ciparių kaime užsinorėjo ir naumiestiškiai. Jie irgi surinko keliasdešimt tai patvirtinančių gyventojų parašų.

Žemaičių Naumiesčio bendruomenės pirmininkės Vilmos Bartušienės pasirašytame prašyme minėtus kelių ruožus naumiestiškiai kažkodėl vadina „avaringais“, nors komisijai pateikia visai priešingą faktą įrodantį raštą. Jį rajono Savivaldybės administracijai atsiuntė situaciją jau nagrinėjęs VĮ Klaipėdos regiono keliai direktorius Petras Kaučikas.

Rašte teigiama, jog per paskutinius 4 metus šiuose keliuose, remiantis policijos informacija, nebuvo įregistruota nė vieno įskaitinio eismo įvykio.

Anot P.Kaučiko, įrengus kalnelius šiose vietose triukšmas ir vibracija kaip tik padidės, o tai visada sukelia greta gyvenančiųjų nepasitenkinimą. Direktorius priminė, kad šių priemonių įdiegimui yra naudojamos valstybės lėšos, o neretai būna taip, kad kalnelių išsiprašę gyventojai jau po pusmečio atakuoja visas instancijas prašydami juos nuardyti.

A.Balandžio nuomone, Cipariuose kalneliai nereikalingi.

Seniūnas Jonas Budreckas nerimavo, kad cipariškiai reikalo taip nepaliks, mat jų kaime gyvena daug piktų žmonių.

Visgi iš 7 komisijos narių tik vienas manė, kad reikėtų pritarti kalnelių įrengimui Naumiestyje, 3 nariai manė priešingai, dar 3 nuo balsavimo susilaikė. Tolesnį šios situacijos vertinimą atliks Klaipėdos regiono kelininkai.

Tvaskučiuose greičio irgi nemažinsime

Greičio ribojimo jų kaime pageidauja ir Tvaskučių gyventojai, taip pat pasirašę tai patvirtinantį raštą.

„Jaučiamės nesaugiai gyvendami šalia kelio Švėkšna – Gardamas, prašome įrengti greičio ribojimo priemones kaimo teritorijoje“, – rašo parašų rinkimą inicijavusi Aldona Krutikovienė.

Situaciją aiškinęs Švėkšnos seniūnijos specialistas Bronius Oželis sakė, jog šiame kaime yra vos kelios sodybos, eismas keliu nėra labai intensyvus, o ir incidentų šioje vietoje, jo žiniomis, nėra buvę.

Klaipėdos regiono kelių Šilutės tarnybos vadovas Algirdas Jakubauskas irgi nemano, kad šioje vietoje reikėtų riboti greitį.
Komisija nutarė netenkinti Tvaskučių gyventojų prašymo. Jos narių nuomone, jei jau tokiose vietose statysim greičio mažinimo ženklus, tai nebežinia kada ir kur benuvažiuosime…

 

 

 

Ir važiuojantiems per šalia Šilutės esantį Pagrynių kaimą tenka pervažiuoti bent 3 „gulinčiuosius policininkus“.