Koncertas – be plojimų, kaip ištisas patyrimas.

Melos jau antrus metus vykdo rezidenciją su užsienio kūrėjais. Praėjusiais metais įvyko pirmoji, taip pat Kintų rezidencijoje,  su garso menininku Hardi Kurda. Šiemet – tai Klaus Lang – austrų kompozitorius ir vargonininkas, improvizatorius. Klaus Lang – vienas ryškiausių šiandienos muzikos kūrėjų, aktyviai bendradarbiaujantis su tokiais kolektyvais kaip Klangforum Wien, Arditti kvartetas, Ensemble Intercontemporain... Klauso muzika – redukuota, minimali, atmosfera artima ir lietuviškojo minimalizmo skambesiui. Kompozitorius siekia suteikti klausytojams grožio patyrimą per garsą, jo muzikos laiko tėkmė neretai tarsi statiška, tačiau lėtai, vos pastebimai kintanti.

Melos ir Klaus kartu paruošė jo kompozicijų balsams ir vargonams programą, o taip pat nuskambės naujo kūrinio premjera – sukurta specialiai Melos ansambliui–”Ir vis dėlto man tai atsitinka” pagal Rainer Maria Rilke tekstą. Kompozitorius programą rengė artimai bendradarbiaujant su Melos atlikėjomis, čia kompozitorius kartu muzikuoja – yra kartu ir atlikėjas.

 

Melos – tai šiuolaikinės muzikos vokalinis ansamblis, dirbęs su daugelius Lietuvos ir užsienio kūrėjų, inicijavęs ir pristatęs premjeras, aktyviai koncertuojantis visoje Lietuvoje ir užsienyje. Ansmabliui artima minimalistinė muzikos estetika, o skambesys pasižymi – lygiu, derančiu garsu, kur 8 balsai skamba kaip vienas instrumentas.