Konferencija Šilutės jaunimo problemoms identifikuoti ir spręsti

DSCF4071Šilutės rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su neformalia jaunimo grupe, organizavo konferenciją „Jaunimo situacija Šilutės rajono savivaldybėje: iššūkiai ir problemos“. Šios konferencijos tikslas – ištirti jaunimo preferencijas vietos lygmeniu ir gautą informaciją panaudoti jaunimo politikos formavimui ir įgyvendinimui bendraujant įvairiems sektoriams.

Siekiant sukurti tinkamą jaunimo politikos strategiją, būtina identifikuoti esmines jaunimo problemas ir sudaryti galimybes jas spręsti. Šiam tikslui pasiekti bus atliekamas tyrimas, kurio metu planuojama apklausti ne mažiau kaip 300 Šilutės rajono savivaldybės jaunuolių ir siekiama išsiaiškinti jų nuomonę apie laisvalaikio praleidimo būdus, saugumą mieste ir savivaldybėje, sveikatą ir šeimą. Tyrimo duomenys bus anoniminiai ir naudojami bendrame tyrimo kontekste.

Pirmosios konferencijos metu Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė jaunimo iniciatyva ir džiaugėsi galintis prisidėti prie šių tikslų įgyvendinimo. Planuojamas atlikti tyrimas bus finansuojamas Šilutės rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. Konferencijoje dalyvavo ir pranešimus apie jaunimo užimtumą, verslumo skatinimą, įtraukimą, nusikalstamumą skaitė Klaipėdos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyriaus vedėjas Paulius Martinkėnas, Valstybinės sienos apsaugos prie LR VRM Pagėgių rinktinės vyresnioji specialistė viešiesiems ryšiams Asta Šimkuvienė ir Sargybų skyriaus vyresnioji specialistė Agnė Vaitkevičienė, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės policijos komisariato  vyresnioji specialistė Nerija Ropienė. Klaipėdos universiteto Socialinės geografijos katedros dėstytoja Dalia Vaivadienė analizavo neformalų ugdymą geografiniu aspektu, o Klaipėdos universiteto studentas Viktoras Gailius pristatė planuojamą atlikti tyrimą, jo tikslus, uždavinius ir laukiamus rezultatus.