Konferencijoje „Eisva mudu abudu“ pristatė lietuvininkų advento madas

AdventasGruodžio 10-ąją Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro lietuvių kalbos vyr. mokytoja Saulina Jokubauskaitė su suaugusiųjų IVB klasės mokinėmis Aldona Burzdžiūte ir Renata Martinkiene viešėjo Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijoje ir dalyvavo respublikinėje metodinėje – praktinėje konferencijoje „Eisva mudu abudu“.

Konferencijoje, surengtoje besibaigiantiems Etnografiniams regionų metams paminėti, mokytoja S.Jokubauskaitė skaitė pranešimą „Saulėgrįžos laukimo čėsas lietuvninko namėj“ bei pristatė Mažosios Lietuvos gyventojų papročius, trunkančius keturias advento savaites. Mokytoja taip pat susirinkusiuosius supažindino su 2014 m. Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos ir Saugų bendruomenės iniciatyva išleistu „Lietuvininkų tarmės žodynu“, kurio pagrindu buvo parengtas pranešimas ir jame vartoti senieji šišioniškių tarmės žodžiai, posakiai.   Konferencijos dalyviai sužinojo, kas lietuvininkui yra „mada“ (paprotys), „čerai“ (burtai), „razamukai“ (vaiduokliai) ir „patūbėliai“ (susivėlėliai, netikėliai), taip pat smagiai laiką praleido klausydami patarimų, kaip burtis, ir kokias „patrovas“ (valgius, patiekalus) lietuvininkai tiekė ant Kūčių stalo.

Respublikinėje metodinėje – praktinėje konferencijoje dalyvavo ir pranešimus apie savo etnografinį regioną skaitė dalyviai iš Klaipėdos, Plungės, Kretingos, Kėdainių, Kauno ir Tauragės suaugusiųjų mokymo įstaigų. Reikšmingus ir įdomius pristatymus buvo paruošę ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus Etnografijos skyriaus vedėja dr. Aušra Kavaliauskienė, Klaipėdos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto dekanas profesorius dr. Rimantas Balsys, Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokyklos metodininkė Ilona Tulabienė, Klaipėdos turizmo mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Lina Juškienė.