Konferencijoje – gamtosauga moksleivių ir pedagogų akimis

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos pradinių klasių korpuse vyko respublikinė 1-4 klasių mokinių ir pedagogų konferencija „Atrask, išbandyk, pasidalink“. Konferencijos koordinatorė – gimnazijos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Nijolė Kairienė. Mokytoja daugiau kaip 20 metų buria jaunuosius miško bičiulius, bendraudama su VĮ Valstybinių miškų urėdijos Šilutės regioninio padalinio miško auginimo specialiste Audrone Balčiūniene.

Į konferenciją atvyko ir VMU Šilutės padalinio vadovas R. Gečas bei specialistė A. Balčiūnienė.

Konferencijoje dalyvavo Šilutės ir Klaipėdos rajono moksleiviai su savo mokytojais, kurių tikslas – formuoti mokinių gamtos mokslų pažinimo poreikius, skatinti domėtis supančiu pasauliu, jį tyrinėti ir atrasti.

Pasveikinti konferencijos dalyvius, pasidžiaugti jų tyrinėjimais atvyko partneriai – VĮ VMU Šilutės regioninio padalinio vadovas Romas Gečas ir miško auginimo specialistė Audronė Balčiūnienė, „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė, Šilutės rajono Švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Nijolė Rimkuvienė. R. Gečas moksleivius – konferencijos dalyvius apdovanojo šakočiais ir knygelėmis.

Konferencijos dalyviai parengė net 17 pranešimų!

Šilutės Pamario progimnazijos vyresnioji mokytoja Edita Šeputienė dalinosi praktinės veiklos ir bendradarbiavimo aktualijomis, džiaugėsi vaisinga bendryste ir Šilutės miškininkų globa.

Pirmokas J. Duobinis parengė pranešimą apie plastiką.

Vaikai savo pranešimuose kvietė virtualiai pasižvalgyti po gamtą, supažindino su grybų pasaulio įvairove, sėklų paslaptimis. Salėje nugriaudėjo jaunųjų dalyvių balsai, konferencijos vedėjai paprašius užbaigti sakinį: „Ant lazdynų ant aukštų, kybo…?“ „Graikinio riešutmedžio savybės ir nauda žmogaus organizmui“ – tokią temą parengė Vainuto gimnazijos ketvirtokai, o Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos pirmokas Juozapas Duobinis atliko tyrimą namuose ir kalbėjo apie plastiką. Vainuto gimnazijos trečiokės dalijosi tyrimo apie artimoje aplinkoje augančius medžius, krūmus ir žoles išvadomis. Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijos pradinukai atsivežė pranešimus „Bičių šeima“ ir „Vanduo – gyvybės šaltinis“, o Švėkšnos moksleiviai – „Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia“ ir „Auksaakė“.

Mažo stebuklo – hortenzijos daigo išauginimas taip pat domino Švėkšnos moksleivius, o svečiai iš Ketvergių pradinės paruošė filmuką „Mėgstamiausi vaikų eksperimentai“. Šilutės Žibų“ pradinės mokinukai sužinojo naujų ir įdomių dalykų apie medžius, o Saugų J. Mikšo mokyklos ketvirtokės dalijosi žiniomis apie sniegą ir snaiges. Renginio šeimininkų pranešimais „Gamta – visų namai“ ir „Pamatyk kitaip“ konferencija baigėsi.

Renginys sulaukė susidomėjimo ir tikrai pavyko. Galime džiaugtis, kad vaikai jau suvokia aplinkos apsaugos problemas, ir žino, kad sėkmingai jas spręsime tik pakeitę savo elgesį, vartotojišką gyvenimo būdą į aplinkai draugišką ir pradėję tai daryti nuo mokyklos suolo. Pasak konferencijos koordinatorės N. Kairienės, labai svarbu dėmesį skirti vaikų ekologinės savimonės ugdymui. Tik veikdamas aplinkoje, vaikas gali pažinti gamtą, suprasti joje vykstančius procesus ir ugdytis pagarbą gyvybei, stiprinti gamtojautą, formuotis vertybines nuostatas. Svarbu ne tik pedagogų, vedančių vaiką ekologiniu taku, bet ir partnerių – Šilutės miškininkų ir specialistės A. Balčiūnienės patirties sklaida ir patarimai.

Mokytojams už moksleivių paruošimą dėkojo rajono Švietimo pagalbos tarnybos metodininkė N. Rimkuvienė, „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė.