Konfliktas namuose pasibaigė kalėjimu

Apsvaigęs nuo alkoholio 7 kartus teistas vyriškis savo namuose svaidė grasinimus mamai, kad nužudys jos sugyventinį.

Kumščiais motinos sugyventinį apkūlęs vyras 10-čiai mėnesių prarado laisvę.

Patėviui grįžus namo V. N. trenkė jam per galvą. Atvykus policijai vyras iššoko pro langą, tačiau buvo sugautas. Šilutės teismo rūmuose kovo 4 d. priimtas sprendimas V. N. skirti laisvės atėmimo bausmę 10 mėnesių.

Pernai spalio 19 d. V. N., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio savo mamai pagrasino, kad primuš jos sugyventinį – savo patėvį. Taip pat grasino, kad užmuš, papjaus ir „sudaužys kaip obuolį“.

Kaltinamojo mama skambino sugyventiniui ir įspėjo, jog jos sūnus yra neblaivus ir agresyvus, ir kad laukia jo Vainuto miestelio centre. R. Š. į įspėjimą atsižvelgė rimtai ir nuvažiavo nakvoti pas savo mamą. Ten būdamas pagalvojo, kad V. N. gali jo ieškoti ir mamos namuose. Nenorėdamas nervinti mamos vakare vyras grįžo į savo namus. Už valandos sugrįžo ir grasintojas.

Nukentėjusiajam R. Š. atsigulus pailsėti, posūnis priėjo ir trenkė kumščiu kartą jam į galvą. R. Š. manė, kad vyriškis savo grasinimus išpildys – jį užmuš. Kaltinamasis rengėsi ir toliau smūgiuoti, bet jį atitraukė mama. Nukentėjusysis tuo tarpu šoko pro langą ir išsikvietė pagalbą.

Kaltinamasis teismo posėdžio metu pasakojo, kad buvo stipriai apsvaigęs – jam buvo nustatyta 2,35 promilės girtumas. Jis pasakojo, kad buvo įsižeidęs, mat girdėjo, kaip jo patėvis kalbėjo apie jį blogus dalykus. Vyras pripažino, kad trenkė R. Š. per galvą, tačiau sakė, kad grasinimų nebuvo. Dėl savo elgesio jis gailėjosi.

Vyriškiui skirta 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.

Parengta pagal Lietuvos teismų informaciją.