Konkursas gyvūnus tausojantiems ūkininkams

gyvunas„Perspektyvus ūkininkas, tausojantis gyvūnus“, – išaiškinti tokį ūkininką iš gausaus viso Šilutės rajono ūkininkų būrio užsimojo Šilutės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Kandidatus konkursui gali siūlyti visi, kas pažįsta atsakingai ūkinius gyvūnus laikančius ir prižiūrinčius ūkininkus, o nugalėtojo laukia padėkos raštas ir simbolinė dovana.

Šis konkursas – jau antras, kurį organizuoja Šilutės VMVT, šių metų pradžioje surengusi ir geriausių Pamario šakočių rinkimus.
Padėkos nominaciją „Perspektyvus ūkininkas, tausojantis gyvūnus“ nutarę įsteigti VMVT vadovai parengė tokio konkurso nuostatus.

Į apdovanojimą gali pretenduoti tie gyvūnų laikytojai, kurie vykdo ūkinių gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrolės ir prevencines priemones; tinkamai ir laiku ženklina gyvūnus ir vykdo jų apskaitą bei biologinio saugumo priemonių reikalavimus; kurių gyvūnų laikymo patalpų būklė atitinka teisės aktų reikalavimus.

Bus atsižvelgiama, ar VMVT nėra gavusi pranešimų apie gyvūnų gerovės ir sveikatingumo pažeidimus kandidatų ūkyje ir ar pranešti faktai pasitvirtino; ar ūkininkai tinkamai naudoja veterinarinius vaistus ir vykdo jų apskaitą; ar tinkamai laiko susidariusius šalutinius gyvūninius produktus; ar gyvūnai šeriami tinkamais ir saugiais pašarais; ar ūkiuose diegiamos technologinės naujovės, užtikrinančios gyvūnų sveikatą, gerovės ir stresą mažinančios priemonės. Bus kreipiamas dėmesys ir į tai, ar ūkininkas dalyvauja mokymuose, ar organizuoja renginius, ar sudaro sutartis dėl konsultacijų ir t.t.

Kandidatus gali siūlyti gyventojai, privatūs veterinarijos gydytojai, savivaldos institucijos, gyvūnų laikytojus vienijančios visuomeninės, taip pat – politinės ir religinės organizacijos. Pačiam kandidatuoti į šį apdovanojimą savo iniciatyva negalima.
Siūlyme turi būti nurodyta kandidato duomenys ir nuopelnų aprašymas pagal nustatytą formą. Jei siūlymas – kolektyvinis, turi būti pridėtas dalyvių susirinkimo protokolas.

Pasiūlymus reikia pateikti raštu Šilutės VMVT, Ramučių g. 14, Šilutė, el. paštu: silutesr@vet.lt iki birželio 1 d.

Sprendimą priims Šilutės VMVT viršininko Edmundo Cipario sudaryta komisija.

Padėkos raštas ir sim-bolinė dovana konkurso nugalėtojui bus įteiktas rugsėjo mėnesį vyksiančios žemdirbių šventės metu, apie jį pasakosime ir „Šilutės naujienose“.