Konkurse „Grok, Jurgeli“ muzikuos ir „Karčema“

karcema2Nuo šiol jau ir Mažosios Lietuvos vardas skambės beveik pusšimtį metų garsėjančiame respublikiniame konkurse „Grok, Jurgeli“. Tai paaiškėjo prieš savaitę, kai Šilutės kultūros pramogų centre buvo surengtos mūsų regiono kaimo kapelų varžytuvės.

Nugalėjo profesionalumu išsiskyrę gargždiškiai – tenykščio kultūros centro kapela „Sendvaris“, bet gausiai susirinkę mūsų žiūrovai, žinoma, savo balsus atidavė saviškiams – Šilutės „Karčemai“. Tad į respublikinį konkursą Kaune važiuos abi kapelos.

Idėja į žinomą konkursą deleguoti ir pamariečių atstovus kilo Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjai Vilmai Griškevičienei. Anot jos, užtenka pamariškiams būti tapatinamiems su žemaičiais, kaip buvo jau 47 metus, kiek vyksta „Grok, Jurgeli“. Laikas išsiskirti ir parodyti, kad ir penktasis Lietuvos regionas gyvas ir turi muzikalių žmonių.

Šilutėje pasivaržyti melodijų skambumu buvo sukviestos 7 mūsų ir aplinkinių rajonų kapelos, bet Žemaičių Naumiesčio karcemaetnokultūros centro „Žaliakalnio“ nesulaukta. Užtat suvažiavusieji surengė tokį koncertą, kad, anot V.Griškevičienės, tik gailėtis turi tie, kas patingėjo šeštadienį atvykti jo pamatyti.

Pirmoji scenon užlipo bikavėniškių „Lolytėlė“, juos keitė „Vaivorykštė“ iš Natkiškių, „Sendvaris“ ir „Šešios bačkos“ iš Gargždų, Priekulės kultūros centro kapela bei Šilutės „Karčema“. Šmaikščių replikų negailėjo ir šventės vedėjai – mūsiškė Vaida Galinskienė, Rapolėlis (aktorius Arūnas Žemaitaitis) bei aštrialiežuvė Stefa Navardaitienė.

Vertinimo komisija nutarė, kad profesionalumu nepralenkiamas buvo gargždiškių „Sendvaris“. Bet salėje susirinkusių šilutiškių toks sprendimas, žinoma, netenkino ir jie savo simpatijas atidavė Vyganto Stoškaus vadovaujamiems „Karčemos“ muzikantams.

V.Griškevičienė sakė jau atsigirdusi vertinimų, kad Šilutės publika esanti išskirtinai šilta, tad išvažiuodami svečiai išsivežė malonius prisiminimus. Kultūros skyriaus vedėja tikisi, kad tokį pavasarinį konkursą šilutiškiams pavyks užsiauginti iki tradicinio, juolab kad dar turime ką į jį kviesti: štai šįkart konkurse dar nedalyvavo Mažosios Lietuvos regiono atstovai iš Klaipėdos ir iš Nidos.

Nebent laiką konkursui anksčiau pavasarį galima būtų parinkti.

 Projektas: „Prie Šyšos krantų: Kūryba.“