Konkurse „Valstybę kuriame mes“ apdovanota Rusnės seniūnija

Rusne 3Vyriausybės rūmuose lapkričio 6 d. vyko Lietuvos seniūnijų konkurso „Valstybę kuriame mes“ finalinis renginys. Rusnės seniūnijai skirtas medalis ir padėka įteikti salos seniūnei Daliai Drobnienei.

Šio konkurso tikslas – sutelkti Lietuvos seniūnijas kultūrinėms, pilietinėms iniciatyvoms, stiprinančioms valstybingumą. „Dažnai lankydamasis mūsų krašto miestuose ir miesteliuose, į Vilnių parsivežu ne tik sprendimų reikalaujančių klausimų, bet ir daug žmonių nuoširdumo bei idėjų.

Rusne 1Kiekvieno vizito metu įsitikinu, kad bendruomeniškumas – didžiausia jėga, kuri leidžia mums kurti Lietuvą tokią, kokią norime ją matyti ateityje. Nacionalinis seniūnijų konkursas – puikus atspindys, kiek daug gali nuveikti seniūnijos, vienydamos bendruomenes prasmingoms veikloms“, – sakė premjeras S.Skvernelis.

Vyriausybės vadovas pasidžiaugė, kad seniūnijų bendruomenės gerbia ir puoselėja savo istoriją: statomi ir renovuojami paminklai savanoriams, išsivadavimo kovų dalyviams, tremtiniams, gaivinami tradiciniai amatai, kuriami kultūrinio turizmo maršrutai, vykdomos edukacinės programos įvairaus amžiaus žmonėms. Premjeras padėkojo konkurso dalyviams už aktyvumą ir palinkėjo sėkmės ateityje įgyvendinant įvairius projektus. 

„O kaip tiltukas?“ – po oficialios renginio dalies seniūnės Dalios paklausė S.Skvernelis. D.Drobnienė subtiliai atsakė, kad statyba sėkmingai vyksta, vyrai dirba. Ministras pirmininkas pajuokavo, jog rusniškiai dar turės vieną potvynį. „Mes jį išgyvensime“, – atsakė D.Drobnienė.

Konkursas „Valstybę kuriame mes“ yra Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos sudėtinė dalis, jo tikslas – sutelkti Lietuvos seniūnijas kultūrinėms, pilietinėms iniciatyvoms, stiprinančioms valstybingumą. Seniūnijos varžosi dėl nominacijų: už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui, už tautinės savimonės puoselėjimą, už kūrybiškumo ugdymą, už saugią Lietuvą.