Konkurso “Kamštelių vajus‘2015” simbolis – Niekučių šeima keliauja per Lietuvą

kamsteliu vajusŠių metų konkurso simbolis  – Niekučių šeima nuo šiandien stovi Užupio Menų inkubatoriuje. Mėnesį stovėję Konstitucijos prospekte, Niekučiai pradėjo savo kelionę po Lietuvą.

Konkurso organizatoriai planuoja Niekučius vežti per visą šalį, primindami ir ragindami rinkti plastikinius butelių kamštelius ir dalyvauti jau ketvirtus metus vykstančiame konkurse „Kamštelių vajus“.

„Perkėlėme Niekučius iš Konstitucijos prospekte esančio Lietuvos Vaikų ir Jaunimo centro kiemo, nes vasarą Užupyje juos gali pamatyti daugiau žmonių – čia labai daug turistų. Dar nebuvome pastatę Niekučių skulptūrų, tik atvežę į kiemą, kai pro šalį einantys užsieniečiai pradėjo rodyti didžiulį susidomėjimą ir fotografuotis su Niekučių šeima. Kviečiame juos plastikinių butelių kamštelius įmesti į skulptūras. Tai ir atraktyvi, ir funkcionali, ir daug klausimų apie Žemės ateitį kelianti skulptūra.“ – pasakoja skulptūrą sukūrusi kitokio dizaino studijos „Absurdo idėjos“ įkūrėja, dizainerė Jurgita Jakubauskaitė .

Viešosios įstaigos „Draugiški šeimai“ stegėja, konkurso sumanytoja ir organizatorė Birutė Jakučionytė sako: „Paskutinėmis mokslų metų dienomis dar kartą norime priminti visoms Lietuvos mokymo įstaigoms, visiems darželiams, bendruomenės, kad vasaros atostogas praleistų naudingai – rinktų plastikinius butelių kamštelius ir nepamirštų savo komandos priregistruoti šių metų konkursui. Prieš mėnesį paskelbtame konkurse jau prisiregistravo arti šimto komandų. Pernai konkurse dalyvavo du šimtai komandų ir surinkome beveik aštuonias tonas kamštelių. Manau, kad šiemet surinksime beveik dvigubai daugiau.“

Konkursui  „Kamštelių vajus“ yra renkami visi kieto plastiko, neperšviečiami, spalvoti HDPE kamšteliai nuo gaiviųjų gėrimų ir vandens. Kai kurios talpos ir buteliai turi iš HD plastiko pagamintus dangtelius ir kamštelius, tačiau ant jų turi būti parašyta dvi raidės HD, arba keturios raidės HDPE,  arba skaičiukas „2”. Netinka lankstūs, skaidrūs kamšteliai ir dangteliai (nuo majonezo kibirėlių, šampano, stiklainių), netinka kamšteliai nuo skalbiklių ir ploviklių ant kurių yra raides PP ar bet kokios kitos raidės ir skaičiai. Visi surinkti kamšteliai turi būti švarūs ir be jokių šiukšlių.

Šiemet konkurso finalas vyks net dvylikoje Lietuvos miestų. Juose bus įrengti kamštelių surinkimo punktai: Spalio 6d.  – Utenoje, Spalio 7d.  – Panevėžyje, Spalio 8d. –  Joniškyje, Spalio 9 d.  – Mažeikiuose, Spalio 12d. – Plungėje, Spalio 13d. – Šilutėje, Spalio 14d. –  Kelmėje, Spalio 15d. – Kaune, Spalio 16d. – Marijampolėje, Spalio 19d. –  Alytuje, Spalio 20d. – Druskininkuoe, Spalio 21d. – Vilniuje.

„Visų miestų, kuriuose vyks konkurso finalas, savivaldybių administracijos noriai jungiasi prie konkurso ir organizuoja savo miestuose masinius kamštelių rinkimus per įvairius miesto renginius. Žinau, kad Druskininkuose sujudęs visas miestas. Sako, kad ir Utenoje jau neberasi nei vieno numesto kamštelio- visi surinkti. Šiemet ne tik atskiros komandos, bet ir miestai nori važytis vieni su kitais. Manau, kad spalio mėnesį turėsime labai įnirtingą kovą.“ – dalyvių aktyvumu džiaugiasi konkurso organizatorė B. Jakučionytė.

Konkursas „Kamštelių vajus‘2015” tęsis dar penkis mėnesius. Prisiregistruoti konkursui galima iki rugsėjo 10 dienos internetinėje svetainėje www.kamsteliuvajus.lt .