Konservatorių lyderį Š.Laužiką išstūmė pedagogė S.Tamašauskienė

sandra tamasauskiene laikrŠeštadienį įvyko Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Šilutės skyriaus pirmininko rinkimai, kurie parodė, kad jaunoji konservatorių karta neketina taikstytis su senaisiais konservatoriais, kurie savo veiksmais rajono politikoje griauna partijos autoritetą.

Partijos lydere tapo 43 metų šilutiškė Sandra Tamašauskienė (nuotraukoje).

Prieš porą mėnesių įvykusiame rajono konservatorių susirinkime skyriaus pirmininkas Šarūnas Laužikas gavo daug priekaištų dėl valdžios perversmo Šilutės rajono Taryboje organizavimo ir koalicijos sudarymo su konservatoriams nepriimtinais politikos partneriais – Darbo partija bei partija Tvarka ir teisingumas. Dabar Š.Laužikas, 17 metų vadovavęs Šilutės konservatoriams, jau nebedrįso pretenduoti į skyriaus pirmininko postą.

Į šias pareigas pretendavo penki kandidatai: rajono Tarybos narė Vincenta Bubilienė, saugiškis Zigmantas Jaunius, švėkšniškiai Albina Bumblauskienė ir Vytautas Stanslovas bei šilutiškė pedagogė Sandra Tamašauskienė.

Akivaizdu, jog konservatorių lyderiui, rajono merui Š.Laužikui norėjosi, kad jo įpėdine taptų ištikima bendražygė, rajono politikos mohikanė V.Bubilienė. Rinkimų išvakarėse Šilutės televizijos eteryje, Marijaus Budraičio laidoje, Š.Laužikas atvirai ją protegavo, liaupsino jos išmintį ir patyrimą.

Tačiau visuotiniame konservatorių susirinkime, pasak ten buvusių žmonių, įvyko visai kitokia kova, nei planavo senieji skyriaus vadovai.

Po rinkiminių pasisakymų ir debatų Z.Jaunius ir V.Stanslovas savo kandidatūras atsiėmė, kad užleistų vietą išsamiausią viziją ir skyriaus veiklos planą pristačiusiai Vydūno gimnazijos mokytojai S.Tamašauskienei.

Daugeliui partijos narių imponuoja tai, kad pedagogei sekasi politine visuomenine veikla sudominti jaunus žmones – 43 metų S.Tamašauskienė padeda organizuoti Jaunųjų konservatorių lygos Šilutės padalinio veiklą. Savo rinkimų programą ji pateikė šiuolaikiškai – iliustruotą skaidrėmis.

A.Bumblauskienė savo gerbėjų balsus perleido kolegei V.Bubilienei.

V.Bubilienė jokių idėjų, kaip pagerinti pašlijusį partijos autoritetą ir suaktyvinti skyriaus veiklą nepateikė, išskyrus raginimus gyventi taikiai, nesiskaldyti. Net didesnę politinę patirtį turintys partijos kolegos diplomatiškai ragino V.Bubilienei nebesipriešinti užaugusiai jaunai politikų kartai.

Po balsavimo paaiškėjo, kad didesnė dalis susirinkimo dalyvių jau nori permainų ir balsų dauguma skyriaus pirmininke išrinko S.Tamašauskienę.

S.Tamašauskienės teikimu, skyriaus susirinkimas patvirtino jos pavaduotojų komandą. Pavaduotojais išrinkti Z.Jaunius, V.Stanslovas, Antanas Balvočius, Tomas Bartkus (Žemaičių Naumiestis) ir Daiva Žemaitienė (Šilutė).

Naujoje partijos skyriaus vadovybėje neliko nė vieno rajono politiko, atstovaujančio konservatoriams rajono Taryboje.