Konservatorių Seime sumažėjo – pasitraukė A.Stancikienė

Aurelija Stancikienė. / © silutesnaujienos.ltValdantiesiems ruošiantis balsavimams parlamente dėl atominės elektrinės bei suskystintųjų balsavimo jų gretos sumažėjo.

Seimo narė Aurelija Stancikienė trečiadienio popietė nusprendė trauktis iš konservatorių partijos bei jos frakcijos parlamente. Ji sako taip protestuojanti prieš Vyriausybės sprendimą leisti negriauti Preiloje pastatytų botelių, rašo lrytas.lt.

„Taip, traukiuosi po šiandieninio Vyriausybės sprendimo. Priežastis surašiau pareiškime“, – portalui lrytas.lt sakė A. Stancikienė.

Ji sakė dar neapsisprendusi, ar liks politikoje ir ar dalyvaus Seimo rinkimuose.

„Ar jūs norite, kad aš žiūrėčiau į viską pragmatiškai, siekčiau likti konservatorių sąraše? Šiuo metu galioja tvarka, kad save galima kelti ir be partijos. Bet šiandien dar nesu taip toli apsisprendusi“, – sakė ji.

Iki 2008-ųjų, kai buvo išrinkta į Seimą, A.Stancikienė buvo Kuršių nerijos nacionalinio parko vadovė.

Gegužę konservatorių taryba nepatvirtino A.Stancikienės partijos kandidate Šilutės-Pagėgių apygardoje. Tačiau ji buvo įrašyta į pradinį partijos rinkiminį sąrašą.

„Šiandien Vyriausybė, patvirtindama Kuršių Nerijos nacionalinio parko tvarkymo planą ir taip įteisindama neteisėtas Preilos botelio statybas, tačiau vykdydama teismų sprendimus griauti kitus pastatus, pademonstravo ne tik teisinį nihilizmą, dvigubų ar net trigubų standartų taikymą teismo nutarčių atžvilgiu, bet ir pamynė LR Konstitucijos 29 straipsnį“, – pranešime spaudai savo pasitraukimo priežastį aiškino A.Stancikienė.

Seimo narės nuomone, neseniai Vyriausybei pavaldžių institucijų įvykdyto smurto akto prieš Garliavos mergaitę ir beginklius žmones kontekste šie Vyriausybės veiksmai vertintini kaip itin nemoralūs ir griaunantys piliečių pasitikėjimą valstybės institucijomis.