Konstitucijos egzaminas Šilutėje – be entuziazmo

KONSTUCINIS 1Antradienį šalyje vyko tradicinis Konstitucijos egzaminas. Rajono moksleiviams šis egzaminas buvo organizuotas 9 val. mokyklose, o visiems kitiems Šilutės rajono gyventojams – Savivaldybės mažojoje salėje.
Deja, į Savivaldybę atėjo tik du pretendentai į Konstitucijos žinovus – mero pavaduotojas istorikas Algirdas Gečas ir šilutiškis verslininkas, visuomenininkas Edvardas Jurjonas.

Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad skyrius nebuvo įpareigotas mokyklose organizuoti Konstitucijos egzamino. Todėl kiekviena švietimo įstaiga pati sprendė, ar dalyvauti Teisingumo ministerijos inicijuotoje pilietinėje akcijoje. B.Tekorienės žiniomis, Konstitucijos egzaminą moksleiviai laikė 6 švietimo įstaigose: Šilutės pirmojoje gimnazijoje, Vainuto, Kintų, Katyčių, Šilutės Martyno Jankaus ir Traksėdžių pagrindinėse mokyklose. Egzamine dalyvavo 523 moksleiviai, iš jų 10 pateko į II turą.

Organizatoriai buvo numatę, kad į II etapą gali patekti asmenys, teisingai atsakę bent į 25 testo klausimus.
Savivaldybėje minėti du šilutiškiai 45 minutes atsakinėjo į testo klausimus. Patikrinus atsakymus paaiškėjo, kad tik istorikas A.Gečas įvykdė egzamino I etapo normatyvą. Jis iš 30 klausimų teisingai atsakė į 27.

Spalio 14 dieną savivaldybėse vyks Konstitucijos egzamino II etapas. Jo teste bus 19 klausimų su siūlomais atsakymų variantais, iš kurių reikės pasirinkti vieną teisingą, ir 1 atviras klausimas – be atsakymų variantų, atsakymą reikės parašyti pačiam dalyviui.

Po II etapo egzamino vertinimo komisija susumuos rezultatus ir išrinks 27 prizininkus – kiekvienoje iš septynių grupių 3 geriausiai pasirodžiusius dalyvius. Juos spalio 28 d. Prezidentūroje pasveikins ir apdovanos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir teisingumo ministras Juozas Bernatonis.