Kontaktiniai lęšiai: kokie jie yra ir kokius pasirinkti?

kontaktiniai lesiainetinka akiniaiAr jums pabodo akiniai? Ar jaučiate diskomfortą juos nešiojant, jie trukdo aktyviam gyvenimui, sportuojant ar tiesiog erzina žiemą rasojantys akinių stiklai?
Puiki alternatyva akiniams – kontaktiniai lęšiai.

Bet kaip išsirinkti tinkamus lęšius akims iš gausios pasiūlos?  Į kokius lęšių kriterijus svarbiausia atkeipti dėmesį?

Lęšių įvairovė

Nusprendę išbandyti kontaktinius lęšius, pirmiausia turėtumėte apsilankyti pas okulistą. Tai būtina tam, kad  tiksliai parinkti lęšių dioptrijas (jos skiriasi nuo nešiojamų akinių) , išmatuoti diametrą ir nustatyti bazinę kreivę.
Kontaktiniai lęšiai skiriasi ne tik savo kaina, bet ir nešiojimo trukme, režimu. Lęšiai yra skirtingų paskirčių ir pagaminti iš skirtingų medžiagų.

Pagal nešiojimo trukmę lęšiai gali būti:  vienadieniai, mėnesiniai, 3 mėnesių, 6 mėnesių, ilgo nešiojimo, toriniai (astigmatiniai), multifokaliniai, spalvoti (keičiantys arba paryškinantys akių spalvą).

Taip pat lęšiai yra skirtingo nešiojimo režimo: su vienais lęšiais galima miegoti, juos galima nešioti neišsiimant iki 30 parų, kitus lęšius būtina išsiimti einant miegoti.kontaktiniai lesiai

Vienadieniai – sveikiausi

Patogiausi ir sveikiausi akims yra vienadieniai kontaktiniai lęšiai. Vienadieniai lęšiai yra skirti nešioti tik vieną dieną, išėmus  jų negalima vėl įsidėti.

Vienadienius lęšius  nešiojant ilgiau nei nurodyta gamintojo ar naudojant kelis kartus, atsiranda rizika patekti infekcijai.  Vienadieniai lęšiai yra populiarūs dėl savo patogumo naudojant, jų nereikia dezinfekuoti. Dienos pabaigoje lęšius išsiimate ir išmetate, o kitą dieną įsidedate naujus.

Populiariausi – mėnesiniai

Patys perkamiausi ir populiariausi yra mėnesiniai kontaktiniai lęšiai. Gerai juos prižiūrint, lęšiai už nedidelę kainą tarnauja visą mėnesį.

Labai svarbu vakare juos tinkamai išvalyti ir laikyti per naktį tirpale ne mažiau kaip 6 val. Tirpalą būtina keisti kasdien nauju, naudojant seną tirpalą, atsiranda galimybė patekti infekcijai. Teisinga lęšių priežiūra jums garantuos ilgesnę nešiojimo trukmę bei komfortą.

Kontaktiniais lęšiais akims internetu prekiaujančios www.superlesiai.lt parduotuvės atstovė sako, kad savo klientams rekomenduoja rinktis mėnesį laiko nešiojamus lęšius dėl kainos ir kokybės santykio.

Nejautrios akys toleruoja 3 ar 6 mėnesių lęšius

Ilgo nešiojimo lęšiai turi didelį deguonies pralaidumą, kai kuriuos ilgo nešiojimo lęšius galima nešioti net iki 30 parų neišsiėmus, tačiau pasibaigus jų nešiojimo terminui būtina juos pakeisti naujais.
Nešiojant lęšius ilgiau, nei nurodo gamintojas, jūs ne tik rizikuojate savo sveikata, bet vargsta ir jūsų akys, jos pradeda perštėti, parausta. Dažnu atveju nusidėvėjęs lęšis gali paveikti ir regą.

Žmonės, kurių akys nelabai jautrios, dažnai renkasi ilgesnio nešiojimo lęšius. 3 ir 6 mėnesių lęšiai yra storesni, juos lengviau išimti ir įdėti, bet jų priežiūra tokia pat kaip ir mėnesinių lęšių: vakare juos būtina išimti, išvalyti  ir naktį laikyti tirpale.

Spalvoti lęšiai

Spalvoti lęšiai yra skirti paryškinti arba pakeisti akių spalvą. Svarbu žinoti tai, kad kiekvieno žmogaus akių spalva yra skirtinga, turi skirtingų atspalvių, todėl norint pakeisti akių spalvą, svarbu žinoti, kad pakeista spalva bus individuali.
Žymiai lengviau pakeisti šviesios spalvos akis į tamsią, pvz.: žalią į rudą. Keičiant rudą akių spalvą į mėlyną ar žalią, spalva bus tamsesnė, mažiau ryški.

Spalvoti lęšiai taip pat yra storesni, nes turi papildomų spalvų sluoksnių.

Lęšiai koreguoja regėjimą

Vyresnio amžiaus žmonėms yra skirti progresiniai lęšiai. Šie lęšiai vienu metu sprendžia toliaregių ir trumparegių problemas.

Taip pat yra toriniai lęšiai (astigmatizmui koreguoti). Jų nešiojimo trukmė taip pat gali būti įvairi, bet šiuos lęšius galima rinktis tik tada, kai gydytojas nustato astigmatizmą.

Naujos kartos lęšiai – hidrogeliniai – silikono

Lietuvoje galima rasti skirtingų medžiagų parduodamus lęšius: silikono, hidrogelinius ir naujos kartos hidrogelinius –  silikono lęšius.

Būtent hidrogeliniai – silikono lęšiai yra minkšti, jų paklausa stipriausiai auga. Šie lęšiai yra gerokai sveikesni ir minkštesni nei hidrogeliniai.

Taip jau nutinka, kad pradėjus nešioti kontaktinius lęšius, kartais tenka nemažai jų išbandyti, kol pavyksta rasti labiausiai tinkamus.

Kiekvieno žmogaus akys yra individualios, todėl ir lęšiai tinka kiekvienam skirtingi. Nebijokit ekperimentuoti ir bandyti naujoves, nes tik išbandžius visus, išsirinksite tinkamiausius ir patogiausius būtent jūsų akims.