Konteinerių aikšteles tvarko trys tarnybos, o tvarkos vis nėra

siuksliu konteineriaiŠiukšlių konteinerių aikšteles tvarko trys tarnybos – miesto seniūnija, UAB „Šilutės komunalininkas“ ir UAB „Ecoservice“, bet šilutiškiai vis tiek nepaliauja piktintis netvarka šalia konteinerių.

Kiek litų nunešė  į konteinerį sukastas cementas?

Cintjoniškių gatvėje gyvenantys žmonės stebėjo tokį juos papiktinusį vaizdelį.

Užrašu „Šilutės rajono savivaldybė“ paženklintu baltu mikroautobusu atvažiavę 5 vyrai išlipę apsidairė aplink konteinerius ir… sumetė į juos visas stambias atliekas, riogsojusias šalia. Į konteinerį kastuvais sukasė ir cemento krūvelę.

Po 10 minučių atvažiavęs komunalininkų kranas, surenkantis stambias atliekas, ką krauti į savo priekabą jau neberado.

„Šiukšlių vežėjai nuolat trimituoja, kad į konteinerius negalima mesti stambių atliekų, o štai patys seniūnijos darbininkai taip daro“, – piktinosi redakcijai skambinę žmonės.

Jie taip pat prisiminė skaitę, jog vieno šampano butelio svoris bendrosiose atliekose miestui atsieina 10 papildomų centų. Ir svarstė, kiekgi litų atsiėjo tądien į bendrąsias atliekas supiltas cementas…

Pavaduotojas apeliuoja į sąžinę

Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas patvirtino, kad šiukšlių konteinerių teritorijas prižiūri trys tarnybos: komunalininkai, atliekų vežėjai ir seniūnija. Pastarosios darbuotojai kasryt apvažiuoja miestą, pažiūri, kur nėra tvarkos, o vėliau visuomenei naudingus darbus dirbantys vyrai šalia konteinerių sukrautas atliekas sumeta į juos.

Sumetami, pasak pavaduotojo, tik maišeliai su įvairiais smulkiais daiktais, o ne statybinės atliekos ir ne medžių šakos, kurių pastaruoju metu nemažai išmeta privačių namų savininkai.

Kartu tie vyrai surenka šiukšles ir šalia esančiuose žaliuosiuose plotuose.

Pavaduotojas sakė pats tą dieną apvažiavęs miestą ir matęs, kad statybinių atliekų Cintjoniškių gatvėje nebuvo – čia riogsojo tik seni čiužiniai ir gyventojų sumesti maišeliai su popieriais ir senais drabužiais.

Statybines atliekas surenka komunalininkai, o iš paskos važiuojantis „Ecoservice“ transportas susikrauna išmestus baldus ir kitas stambias atliekas, išskyrus statybines ir žaliąsias.

Sodus ir gyvatvores tvarkantys miestelėnai nupjautas šakas patys turi išvežti į Rumšų sąvartyną, ten jas priims nemokamai. Nemokamai į sąvartyną galima priduoti ir ne daugiau kaip penkias automobilių padangas.

A.Ivanauskas dar kartą kreipasi į miestelėnus, prašydamas atliekas mesti tik į konteinerius, o ne šalia jų. Deja, po kiekvieno savaitgalio konteinerių aikštelėse būna, anot jo, tragedija: aplink juos riogso daugybė maišelių, skudurų, šakų, baldų ir visokio kitokio „gero“… O tereikia, regis tiek nedaug – tik paėjėti kelis žingsnius iki konteinerio.