Konteinerius degino norėdamas pasirodyti prieš draugus

Burning trash can by RolmopsisPernai per du rudens mėnesius Šilutėje vakarais liepsnojo trys konteineriai, kuriuos padeginėjusį vaiką pareigūnams pavyko rasti ir atvesdinti į teismą.

Nepilnametis moksleivis E.B. prisipažino, kad jis taip chuliganiškai pasielgė dėl to, kad… neturėjo ką veikti ir norėjo pasirodyti prieš draugus.

Padeginėjo iš nuobodulio

Praėjusių metų rugsėjo 25 d. apie 22 val. Šilutėje, netoli Laisvės al. 6 namo liepsnojo UAB „Ecoservice“ komunalinių atliekų konteineris. Beveik po mėnesio, spalio 22 d., apie 23 val. kitas konteineris degė netoli Lietuvininkų g. 15-ojo namo. Kitos dienos vakarą, 20 val., liepsnų liežuviai laižė šiukšles dar viename konteineryje, šįkart – esančiame prie H.Šojaus g. 2-ojo namo.

Kadangi praeiviai spėjo pastebėti ir įsidėmėti šiukšles padeginėjantį vaiką, pareigūnams nebuvo sunku jį atrasti. Neseniai E.B. sulaukė ir nuosprendžio teisme.

Dėl pareikštų kaltinimų padeginėtojas kaltu prisipažino visiškai ir pasakojo, kad 2012-ųjų rugsėjo ir spalio mėnesiais, būdamas draugų kompanijoje, neturėjo ką veikti ir sumanė pasirodyti prieš draugus. Todėl žiebtuvėliu ar degtukais padegė trijų konteinerių šiukšles.

Nuo 22 val. – nė kojos iš namų

Teisme paviešinta, kad nors E.B. mokyklos charakterizuojamas patenkinamai, anksčiau nėra teistas, tačiau teisės pažeidimus padarė nebe pirmą kartą. Jis jau yra baustas administracine tvarka.

Šį kartą mažasis nusikaltėlis teigė, kad jis suprato, jog elgėsi pavojingai, ir dėl to gailisi.

Nuspręsta, kad geriausia bausmė šiam nepilnamečiui – laisvės atėmimas, atidedant jos vykdymą vieneriems metams. Jam paskirta auklėjamojo poveikio priemonė – 3 mėnesius E.B. turės būti namuose nuo 22 val. vakaro iki 6 val. ryto.

UAB „Ecoervice“ teigimu, komunalinių atliekų vieno konteinerio vertė yra 451 Lt. Todėl E.B. arba jo tėvai turės atlyginti įmonei padarytą turtinę žalą – 1504 Lt.