Kontrabandinio krovinio vagystės byla perduota teismui

sokoladas kontrabandaGeneralinė prokuratūra Klaipėdos apygardos teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje septyni Lietuvos piliečiai kaltinami didelės vertės svetimo turto pagrobimu (Baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 178 str. 3 d.), neteisėtu disponavimu akcizais apmokestinamomis prekėmis (BK 1992 str. 1 d.).

Vienas įtariamųjų, buvęs Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio posto inspektorius G.Z., taip pat kaltinamas ir didelės vertės (per 93 tūkst. Lt) kyšio paėmimu (BK 225 str. 3 d.).

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2010 m. spalio pabaigoje Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliosios grupės pareigūnai pasienyje su Rusija išaiškino didelio masto kontrabandą. Jie sulaikė vilkiką su puspriekabe, kuriame po šokolado glazūros dėžėmis buvo paslėptos cigaretės su Rusijos Federacijos mokesčių ženklais, kurių vertė per 2 mln. Lt.

Automobilis su užplombuotu kontrabandiniu kroviniu buvo saugomas Panemunės kelio poste.
sokoladas kontrabandaa
Praėjus kelioms savaitėms paaiškėjo, kad minėtas vilkikas iš saugomos teritorijos yra dingęs. Šilutės policijos pareigūnai jį aptiko Šilutėje, automobilių stovėjimo aikštėje prie geležinkelio stoties. Bet kontrabandinių cigarečių jame nebuvo, liko tik dėžės su šokolado glazūra.

Dėl šio įvykio tą pačią dieną buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, sudaryta tyrimo grupė, kurioje dirbo įvairių institucijų pareigūnai.

Aktyviais ir operatyviais veiksmais per trumpą tyrimo laiką buvo išaiškinta organizuota grupė ir jai talkinę asmenys, įvykdę šį įžūlų nusikaltimą. Dalis pagrobtų kontrabandinių cigarečių buvo surasta.   Pasak tyrimo grupės vadovo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro Mindaugo Dūdos, septyni asmenys, dalyvavę šiame nusikaltime, jau anksčiau buvo perduoti teismui ir sulaukė teisinio įvertinimo.

Praėjusių metų spalio mėnesį Klaipėdos apygardos teismas baudžiamuoju įsakymu kaltinamiesiems skyrė baudas nuo 135 MGL iki 270 MGL (t.y. nuo 17 550 Lt iki 35 100 Lt). Šiuo metu teismui  viso perduota jau keturiolika asmenų.
Dėl kitų dar nenustatytų asmenų ikiteisminis tyrimas tęsiamas.