Kontrabandinių cigarečių laikymu kaltinami sutuoktiniai sumėtė pėdas

Cigaretes-is-automobilioPrieš 3 metus už kontrabandinių cigarečių prekybą ir laikymą jau bausta moteris D.M. vėl pateko po policijos padidinamuoju stiklu. Iš viso jos namuose buvo rastas 1061 pakelis cigarečių, kurių kaina rinkoje siekia 2790,43 euro.

Tačiau pareigūnams nepavyko surinkti pakankamai įrodymų, patvirtinančių, kad cigaretės priklauso moteriškei. Tad administracinė byla jos atžvilgiu buvo nutraukta, o cigaretes konfiskavo Šilutės rajono policijos komisariatas.

Gegužės mėnesį D.M. namuose, ūkiniuose pastatuose ir malkinėje rasta  baltarusiškomis banderolėmis paženklinti 1061 pakelis cigarečių.

Kaltinamoji D.M. teismo posėdyje nepripažino savo kaltės, teisinosi, kad apie kratos metu jos namuose rastas cigaretes nieko nežino, kad šie daiktai jai nepriklauso, neigė, kad laikė cigaretes. Pasakojo, kad buvo išvykusi slaugyti insultu sergančios sesers, todėl ką tuo metu namuose veikė jos sutuoktinis, ji nematė ir nežino.

Apklaustas jos vyras J.M. patvirtino, kad žmonos nebuvo namuose, kai atvažiavęs nepažįstamas žmogus jo paprašė leisti pasidėti cigaretes, kurių kiekio jis neskaičiavo. Pastarasis žadėjo cigaretes po keleto dienų pasiimti, todėl jis nematė reikalo sakyti žmonai apie namuose išslapstytus rūkalus.

Atliekant kratą įvairiose vietose buvo rasta 10 pakelių cigarečių „Fest“, 1 pakelis cigarečių „Fest7“, 580 pakelių „NZ Gold“, 470 pakelių „Minsk Super Slim 5“ su Baltarusijos Respublikos pavyzdžio banderolėmis.

Tačiau kitų patikimų įrodymų, kurie leistų patraukti D.M. administracinėn atsakomybėn nenustatyta, todėl visos byloje kilusios abejonės nukreiptos kaltinamosios naudai.

Iškelta administracinė byla nutraukta, o cigaretės konfiskuotos.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.