Kontrolės komitete – naujas karas

KONTROLES KARASLapkričio antroji savaitė vėl prasidėjo rajono politikų karu: valdantieji atsisakė pritarti Kontrolės komiteto posėdžio darbo-tvarkei ir posėdį sužlugdė.

Pirmadienio posėdis neįvyko, nors susirinko rajono politikai, administracijos darbuotojai bei jų gerus darbus pasirengę aprašyti žiniasklaidos atstovai…

Mūsų išrinktieji politikai ir naujoji Savivaldybės administracija jau septintą mėnesį niekaip nesutaria, kaip tvarkytis savivaldos kieme, kad mes – rajono bendruomenė – pajustume naudą ir džiaugtumėmės jų konstruktyvia veikla. Besiriejantiems politikams ir valdžiai nesvarbu, kad žiema jau ant nosies, kad žmonės su nerimu laukia sąskaitų už šilumą, kad 23 proc. Šilutės rajono darbingų žmonių neturi darbo…

Iš anksto ruošėsi sužlugdyti

Valdančiosios koalicijos iniciatyva Kontrolės komitete prasidėjo nauja kova. Užsimota sumenkinti Kontrolės komiteto darbą, į kampą įsprausti šio komiteto pirmininką, rajono eksmerą Arvydą Jaką ir taip atsirevanšuoti už opozicijos padarytas nuoskaudas.

Komiteto pirmininkas A.Jakas paskelbė posėdžio darbo-tvarkės klausimus: dėl Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos 2012 metų veiklos plano projekto; dėl Savivaldybės administracijos atsakymų į komiteto paklausimus apie Žemaičių Naumiesčio muziejaus pastato sutvarkymą; lėšų Šilutės 500 metų jubiliejaus šventei panaudojimas; Savivaldybės administracijos siūlymai dėl daugiabučių namų šilumos sistemos punktų priežiūros, informacija apie biokuro viešųjų pirkimų konkursą „Šilutės šilumos tinkluose“.

Tačiau posėdžio darbo-tvarkė neįtiko mero pavaduotojai Stasei Skutulienei. Vicemerė pirmiausia pareiškė, kad bene 5 mėnesius veikiantis komitetas nevykdo Tarybos veiklos reglamento reikalavimo kartą per ketvirtį išklausyti, kaip Kontrolės ir audito tarnybai sekasi vykdyti šių metų veiklos planą. Esą todėl ji negalinti pritarti ir šios tarnybos kitų metų veiklos planui.

Kiti darbotvarkės klausimai, anot S. Skutulienės, iš viso neparuošti. Esą ji laiku negavo visos posėdžio medžiagos, todėl neturėjo galimybės su ja susipažinti ir apsispręsti, kaip balsuoti.

S.Skutulienė dėl visų trūkumų apkaltino komiteto pirmininką A.Jaką. Iš jos kruopščiai pasiruoštos kalbos ir surinktų citatų iš Savivaldos įstatymo ir rajono Tarybos veiklos reglamento akivaizdžiai matėsi, kad vicemerė daug laiko sugaišo ne tam, kad geriau dirbtų Kontrolės komiteto posėdyje, bet kad jį sužlugdytų.

Siūlė pasirinkti „normalią partiją“

Kad ne komiteto posėdžio klausimai, o politinė kova labiau rūpi valdančiosios koalicijos politikams, pademonstravo ir Darbo partijos lyderis Saulius Stankevičius. Jis priekaištavo, kad A.Jakas, kaip buvęs rajono meras, turėtų žinoti, kaip organizuojamas komiteto darbas. S.Stankevičiaus nuomone, A.Jakas neturėtų vadovauti komitetui, nes nebepriklauso jokiai partijai. Jis ragino A.Jaką pasirinkti „kokią nors normalią partiją“.

Kontrolės komiteto narys Šarūnas Laužikas kalbėjo, kad darbotvarkės klausimai aiškūs ir Savivaldybės administracija yra pasirengusi atsakyti į pateiktus klausimus. Tačiau, pasak Š.Laužiko, valdančiosios koalicijos politikai ir rajono vadovai ir šį kartą yra sutarę sutrukdyti Kontrolės komiteto darbą, nori išvengti jiems nepatogių klausimų svarstymo.

Ką veikia sekretorius?

Atsakydamas į S.Skutulienės priekaištus, A.Jakas kalbėjo, kad darbotvarkės medžiagos pateikimą komiteto nariams labiausiai vilkino ne jis, bet Savivaldybės administracija ir rajono Tarybos sekretoriatas. Daugiau kaip prieš mėnesį prašytos informacijos pats komiteto pirmininkas sulaukė tik prieš posėdį. O į klausimą dėl biokuro viešųjų pirkimų konkurso Savivaldybės šilumos įmonėje UAB „Šilutės šilumos tinklai“, į darbotvarkę įtrauktą praėjusią savaitę, Savivaldybės administracija iš viso neatsakė.

A.Jakas stebėjosi, kodėl jį kaltina dėl blogai paruošto komiteto posėdžio, kai savo pareigų neatliko Tarybos sekretorius Jonas Jaunius. „Negi Kontrolės komiteto posėdžių medžiagą, kitaip nei kitiems komitetams, turi tvarkyti ne Tarybos sekretoriatas, o pats pirmininkas“, – piktinosi A.Jakas.

Valdančiosios koalicijos politikai nepaisė ir Savivaldybės kontrolierės Jolitos Stonkuvienės patikinimų, kad Kontrolės komitetas nieko nepažeidė, neišklausęs jos ataskaitos, kad ji yra pasiruošusi pateikti Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos 2012 metų veiklos plano projektą.

Kontrolės komiteto nariai, priklausantys valdančiajai koalicijai – S.Stankevičius, valstietė liaudininkė Genovaitė Kimbrienė ir „tvarkietis“ Gintaras Bružas – palaikė S.Skutulienės siūlymą iš viso netvirtinti posėdžio darbotvarkės. Likusieji du opozicijos atstovai – A. Jakas ir Š.Laužikas – turėjo pripažinti pralaimėjimą ir nutraukti posėdį jam dar neprasidėjus.

Politikai sutarė dar kartą susirinkti antradienį, lapkričio 15 dieną.