Kontroliuojami pėstieji ir dviratininkai

policija pagalbaSiekdama mažinti eismo įvykių skaičių, kuriuose nukenčia pėstieji ir dviratininkai, vasario 7-13 dienomis policija organizuos prevencines priemones, skirtas pėsčiųjų ir dviratininkų padaromų Kelių eismo taisyklių pažeidimų kontrolei.

Pastaruoju metu sudėtingos eismo sąlygos ir vairuotojų atsargumo bei patyrimo stoka tapo itin skaudžių eismo nelaimių priežastimi Tauragės, Šilutės bei Šilalės rajonuose. Policijos pareigūnai ragina eismo dalyvius kelyje elgtis atsakingai ir būti itin budriems.

Pernai šalyje pėstieji ir dviratininkai sudarė beveik pusę visų žuvusiųjų eismo įvykiuose. Dauguma nelaimių įvyko tamsiu paros metu. Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad pėstieji ir dviratininkai yra labiausiai neapsaugota ir pažeidžiama eismo dalyvių kategorija, todėl ragina vairuotojus kelyje būti atidiems, o pėsčiuosius bei dviratininkus pasirūpinti savo saugumu.

Policija primena, kad pėstiesiems, einantiems apšviestais kelio ruožais tamsiu paros metu ir esant blogam matomumui segėti atšvaitus rekomenduojama. Tačiau tamsiu paros metu einantys neapšviestais kelių ruožais pėstieji segėti atšvaitą vairuotojams matomoje vietoje privalo. Dviratininkams vilkėti šviesą atspindinčias liemenes privaloma visuomet važiuojant dviračiu.

Dviratininkai ir pėstieji kirsdami važiuojamąją kelio dalį privalo įvertinti atstumą iki artėjančių automobilių, per gatvę eiti leistinose vietose, o nesant arti pėsčiųjų perėjos – tik įsitikinę, kad tai daryti saugu.