Koronavirusas statybų Šilutėje nesustabdė, statybininkai pluša net skolon

STATYBININKAIIJPGKarantino laikotarpiu Vyriausybės nurodymu sustabdytos bemaž visos paslaugų verslo sritys, sustabdyta švietimo, ikimokyklinių įstaigų veikla, daug įstaigų veikia užsidariusios savo patalpose – darbuotojai vengia fizinių kontaktų. Tačiau šilutiškiai mato, kad darbų nenutraukia statybininkai – jie pluša tvarkydami miesto poilsio aikšteles, remontuoja Kultūros ir pramogų centrą, stato Sporto kompleksą su baseinu ir t.t.

„Šilutės naujienos“ domėjosi pamario statybos įmonių veikla karantino metu ir koronaviruso epidemijos įtaka darbams.

„Timos“ virusas neišgąsdino

UAB „Tima“ direktorius Petras Juraška sako, jog koronaviruso sukelta sumaištis ir mėnesį trunkantis karantinas jo vadovaujamai bendrovei didesnių nuostolių dar nesukėlė. Jis džiaugiasi, kad visi darbuotojai – 45 žmonės – saugosi ir neserga. Darbe visi naudoja apsaugos priemones, dirba laikydamiesi didesnių atstumų nuo aplinkinių ir bendradarbių.

Svarbiausia, anot P. Juraškos, kad bendrovė turi pakankamai užsakymų, todėl nė vieno darbuotojo dar nereikėjo išleisti į prastovas. Šiuo metu „Timos“ statybininkai dirba Saugose, kur buvusių vaikų globos namų patalpas pritaiko senelių poreikiams – čia netrukus pradės veikti Šilutės senelių globos namų padalinys.

Šilutėje bendrovės darbininkai tvarko H. Zudermano skverą, o Šilalės rajone atlieka Simono Gaudiešiaus gimnazijos gerbūvio ir lauko darbus.STATYBININKAI

Darbai, pasak P. Juraškos, vyksta sklandžiai, sumaištį kartais kelia tik reikalingų medžiagų tiekimas. Šia prasme karantino sąlygos tikrai trukdo normaliam darbui.

Klausiamas apie užsakovų skolas, P. Juraška buvo kuklus. Jis sakė, jog skolininkų yra, tačiau jie stengiasi, kad skolos netrikdytų įmonės darbui. Viena didesnių skolininkių lig šiol buvo Šilutės savivaldybė. Tačiau paskutiniąjame neeiliniame Tarybos posėdyje politikai patvirtino sprendimą nemažą skolos dalį „Timai“ sumokėti. „Tačiau kol pinigai neatsidūrė bendrovės sąskaitoje, per anksti džiaugtis“, – mano daugelio metų patirtį turintis bendrovės direktorius.

„Stamela“ nepraranda vilties

Iš 120 UAB „Stamela“ dirbančių žmonių keli darbuotojai šiuo metu yra saviizoliacijoje. Po kelionės į užsienį teko izoliuotis ir pačiam bendrovės direktoriui Matui Liepiui. Tačiau jam izoliacija netrukdo vadovauti, juolab, kad jį darbe pavaduoja bendrovės įkūrėjas, tėtis Stanislovas Liepis. Su visais darbuotojais, pasak M. Liepio, yra kalbėta, kaip saugotis nuo infekcijos.

Darbai „Stameloje“ organizuojami taip, kad visi dirbtų ne didesniais būreliais, kaip po 5 žmones, darbo vietose yra dezinfekuojančių skysčių ir kaukių. Visi darbuotojai žino, kad saugotis nuo koronaviruso reikia ne tik darbe, bet ypač svarbu ir namuose.
„Visi saugomės, kad tik neatsirastų sergančiųjų COVID-19 liga“, – sakė M. Liepis.

„Stamela“ turi nemažai savivaldybės ir ministerijų užsakymų. Svarbesni – Šilutės kultūros ir pramogų centro rekonstrukcija, Tilžės ir dalies Lietuvininkų gatvės rekonstrukcija, eilė melioracijos ir hidrotechnikos darbų seniūnijose. Šiuo metu dirbama objektuose, kurie buvo laimėti praėjusiais metais, tačiau M. Liepis tikisi, kad pavyks laimėti ir šiemet skelbiamuose darbų konkursuose.

Atsiskaitymai už atliktus darbus, pasak M. Liepio, kaip vėlavo anksčiau, taip vėluoja ir karantino laiku. „Dažnai atlygį pavyksta gauti tik įpusėjus ar net baigus darbus. Biurokratinė valdžios struktūra sukūrė tokią tvarką, kad statybininkams dirbant objektuose tenka prašyti paskolų banke ar kad mokėjimų palauktų medžiagų tiekėjai. Anksčiau yra buvę, kad vėluodavome sumokėti ir darbuotojams atlyginimus, tačiau, dabar stengiamės, kad atlyginimai nevėluotų“, – sakė įmonės vadovas.

„Žibai“ dirba normaliu pajėgumu

UAB „Žibai“ direktorius Steponas Kazlauskas neslėpė, kad džiaugiasi, jog visi 70 bendrovės darbuotojų dirba visu pajėgumu ir pasaulyje siaučianti pandemija jų dar nepalietė. Statybos objektuose kruopščiai tvarkomasi, dezinfekuojamos statybininkų namelių patalpos, kur darbininkai susirenka pietums. Darbas ir pertraukos organizuojamos taip, kad žmonės dirbtų tik po tris – keturis.

„Karantinas, žinoma, pridarė rūpesčių dėl medžiagų tiekimo, nuolatinis rūpestis yra ir dėl žmonių sveikatos“, – neslėpė S. Kazlauskas. Kita vertus, pasak jo, koronaviruso laikotarpiu į namus iš užsienio sugrįžo nemažai statybininkų. Jie aktyviai ieško darbo, tad yra iš ko pasirinkti.

Šilutės savivaldybės užsakytų statybos objektų šiuo metu „Žibai“ neturi. Pasak S. Kazlausko, tarp pelningiausių objektų yra Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos užsakymas pastatyti Šilutės sporto kompleksą su baseinu Rusnės gatvėje, Klaipėdos uosto direkcijos užsakymu statomi garažai su administracijos patalpomis Klaipėdos mieste, Šilutės mieste renovuojamas daugiabutis gyvenamasis namas Gluosnių g.

STATYBININKAI 2JPGĮmonės vadovas pasidžiaugia, kad ir karantino laikotarpiu darbai vyksta sklandžiai, o užsakovai už įvykdytus darbus atsiskaito. Tiesa, paklaustas apie skolininkus, S. Kazlauskas sakė, kad Šilutės savivaldybės administracija dar vis yra skolinga apie 24 tūkst. Eur. Tokios sumos nepavyksta atgauti už prieš 8 mėnesius atliktus darbus. S. Kazlauskas sakė dėl šios skolos „nelendantis savivaldybės administracijai į akis“, vis dar tikisi, kad kada nors valdininkų sąžinė vis tiek prabils…

„Kavesta“ darbo turi

UAB „Kavesta“ direktorius Dionizas Liatukas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad ir ši bendrovė darbo turi. Tiesa, šiuo metu svarbiausi objektai yra Klaipėdoje. Visi darbuotojai, kurie dirba lauke, turi apsaugos priemones, o kiti, kurie įprastai dirba įmonės biure, dirba nuotoliniu būdu iš namų. Bendrovės vadovai stengiasi, kad visi būtų apsaugoti nuo galimo užsikrėtimo.

Klaipėdoje „Kavestos“ darbininkai tvarko Ąžuolynų giraitės parką, Daukanto skverą, rekonstruoja Priešpilio gatvę. Šilutėje jie baigia tvarkyti Traksėdžių pylimą, dirba rekonstruodami Pramonės, Cintjoniškių ir Ramučių gatves.
D. Liatukas mano, kad darbo nepritrūks ir artimoje ateityje, ruošiamasi dalyvauti naujuose Šilutės savivaldybės skelbiamuose konkursuose.

Užsakovai už atliktus darbus, pasak įmonės vadovo, kol kas atsiskaito neblogai. „Šiuo metu vykdome daugiau užsakymų, kuriuos finansuoja Automobilių kelių direkcija. Todėl svarbu kokybiškai atlikti darbus ir už viską yra sumokama laiku “ , – pasakojo D. Liatukas.