Koronaviruso situacija šalyje ir Šilutėje

Susirgimų koronavirusu skaičiai sparčiai auga Šilutėje.

Gegužės 19 d. duomenimis, Šilutės rajone COVID-19 serga 469 žmonės, nuo pandemijos pradžios mirė 66 šilutiškiai. Rajone nuo koronaviruso jau paskiepyti 10 306 gyventojai.

Švelninamas karantinas

Vyriausybės sprendimu, nuo gegužės 24 d. Lietuvoje leidžiama organizuoti didesnius renginius, vyksiančius atviroje erdvėje. Leidžiama rengti renginius, kuriuose galės dalyvauti iki 2000 žmonių, turinčių Galimybių pasus. Kultūros ministerija primena, kad Galimybių pasas Lietuvoje įsigalios taip pat nuo gegužės 24 d.

Lauke vykstančiuose renginiuose galės dalyvauti iki 300 žmonių, kurie neturi Galimybių paso.
Vyriausybė nutarė leisti didesnį ekskursijų dalyvių skaičių. Tiek lauke, tiek uždarose erdvėse leidžiama rengti ekskursijas iki 25 asmenų, užtikrinant išankstinę jų registraciją.

Taip pat nuo šio mėnesio pabaigos švelnėja reikalavimai neformaliajam vaikų ir suaugusiųjų švietimui, profesiniam mokymui, aukštojo mokslo studijoms. Pastarosios galės vykti ir mišriu būdu, o neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo užsiėmimuose galės dalyvauti daugiau žmonių.

Patikslinta, kad rengiant vaikų stovyklas, laikomasi reikalavimo, kad vienoje grupėje būtų ne daugiau kaip 15 vaikų ir būtų užtikrintas 5 kv. m plotas vienam vaikui.

Atsidarys baseinai

Gera žinia ir mėgstantiems pasiplaukioti – nuo pirmadienio vėl gali veikti baseinai. Baseinai paslaugas galės teikti ne daugiau kaip 50 žmonių, užtikrinant 20 kv. m vienam klientui. Taip pat bus vykdoma išankstinė registracija.

Rengiant grupines treniruotes, viename baseino takelyje gali būti ne daugiau kaip 5 asmenys (neįskaitant paslaugų teikėjų). Tiek baseinuose, tiek sporto klubuose, jei paslaugos teikiamos tik imunitetą COVID-19 ligai turintiems asmenims nurodymai maksimalaus asmenų skaičiaus ir paslaugos teikimo ploto vienam žmogui netaikomi.