Koronavirusu susirgo Šilutės „Maxima“ darbuotoja

Prekybos tinklas „Maxima“ praneša apie penkis naujus savo darbuotojų susirgimų COVID-19 infekcija atvejus ir keturis per šią savaitę jau pasveikusius darbuotojus. Penktadienį, lapkričio 6 dieną, koronavirusu užsikrėtė darbuotojai Vilniuje, Kaune, Kėdainiuose, Tauragėje ir Šilutėje. Parduotuvėse, kur dirbo COVID-19 susirgusios darbuotojos, yra atlikta pilna dezinfekcija.

Maxima

„Tenka apgailestauti, kad plačiai visoje šalyje plintanti COVID-19 infekcija neaplenkia ir mūsų darbuotojų. Vakar koronavirusas nustatytas dar penkioms „Maximos“ darbuotojoms, tačiau labai džiaugiamės, kad šią savaitę jau keturi darbuotojai pasveiko nuo COVID-19. Parduotuvių patalpos, kuriose dirbo koronavirusu užsikrėtę darbuotojai, yra papildomai išvalytos ir atlikta pilna vidaus dezinfekcija. Konsultuojamės su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru ir imamės visų rekomenduojamų prevencinių veiksmų, kurie padėtų išvengti COVID-19 susirgimų plitimo“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Vakar COVID-19 infekcija nustatyta Vilniuje esančios „Maxima XX“ parduotuvės, Tuskulėnų g. 66 darbuotojai. Ji paskutinįsyk darbo vietoje buvo spalio 28 dieną. Artimo sąlyčio nei su pirkėjais, nei kitais kolegomis nebuvo.

Koronavirusu užsikrėtusi Kaune, V. Krėvės pr. 14B, esančios „Maxima XX“ parduotuvės darbuotoja paskutinįsyk savo darbo vietoje buvo spalio 30 dieną. Artimų kontaktų nebuvo. Taip pat COVID-19 infekcija diagnozuota Kėdainiuose, J. Basanavičiaus g. 93C, esančios „Maxima XX“ darbuotojai. Paskutinįsyk ji savo darbo vietoje lankėsi spalio 11 dieną. Artimų kontaktų nebuvo.

COVID-19 susirgusi Tauragėje, Prezidento g. 72, esančios „Maxima XX“ parduotuvės darbuotoja paskutinįsyk darbo vietoje buvo spalio 25 dieną. Artimų kontaktų nebuvo.

Koronavirusu užsikrėtusi Šilutėje, Lietuvininkų g. 58, esančios „Maxima X“ parduotuvės darbuotoja paskutinįsyk savo darbo vietoje buvo spalio 26 dieną. Artimų kontaktų nebuvo.

Parduotuvės, kuriose dirbo COVID-19 užsikrėtusios darbuotojos, yra išvalytos ir pilnai dezinfekuotos. Pasak E. Dapkienės, šios „Maxima“ parduotuvės darbuotojai ir pirkėjai gali jaustis saugiai ir toliau lankytis šiose parduotuvėse.

„Šiuo metu laikomės itin sugriežtintų higienos reikalavimų: reguliariai dezinfekuojami pirkinių vežimėliai ir krepšeliai bei kiti įvairūs paviršiai, parduotuvių vėdinimui yra padidinta šviežio oro cirkuliacija. Darbuotojai yra supažindinti su papildomomis rekomendacijos vengti tiesioginių tarpusavio kontaktų ir laikytis saugaus atstumo. Taip pat skatiname savo darbuotojus tirtis dėl COVID-19 nustatymo profilaktikos tikslais visose savivaldybėse, kurios tik organizuoja tokius tyrimus“, – pažymi E.Dapkienė.

Prekybos tinklas „Maxima“ savo esamus ir būsimus darbuotojus yra apdraudęs specialiu draudimu nuo koronaviruso. Darbuotojai yra aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis – medicininėmis kaukėmis ar apsaugos skydeliais, pirštinėmis, dezinfekciniais rankų skysčiais.

Kasdien „Maxima“ darbuotojams yra matuojama temperatūra. Jeigu darbuotojai jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, tuomet jų prašoma likti namuose.