Kotletų neiškepusiai motinai – grasinimai nužudyti

Kotletai. / Asociatyvi novum.lt nuotr.Tėvus nuolat terorizuojantis ir niekur nedirbantis juknaitiškis Viktoras M. paskutinio siautėjimo metu perlenkė lazdą ir atsidūrė teisme. Grasinęs tėvams nužudymu vyras iškoneveikė ir į namus iškviestus policijos pareigūnus.

Drauge su tėvais Juknaičiuose gyvenantis vyras siautėjo nebe pirmą kartą. Į teismą privataus kaltinimo tvarka su prašymu patraukti sūnų baudžiamojon atsakomybėn, jo motina jau buvo kreipusis 2007 metais. Tačiau, prasidėjus teismo posėdžiui, moteris persigalvojo ir pranešė, kad dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo ir fizinio skausmo sukėlimo su sūnumi jau susitaikė.

Paskutinis konfliktas, kaip praneša Šilutės r. apylinkės teismas, įvyko šių metų vasario mėnesį. Vyro tėvų liudijimu, iš kažkur neblaivus namo grįžęs sūnus, laikydamas rankose peilį, ėmė grasinti motinai, vis kartodamas, kad ją papjaus arba nušaus. Peiliui iškritus iš rankų, Viktoras čiupo kėdę, ja užsimodamas motinos pusėn.

Išsigandęs dėl žmonos gyvybės ir pajutęs baimę, smurtautojo tėvas iškvietė policijos pareigūnus. Pasak jo, dėl sūnaus elgesio namuose nėra ramybės. Grasinimais nužudyti sūnus švaistosi nuolat, nebe pirmą kartą į rankas buvo paimtas ir peilis.

Atvykus policijos pareigūnams, juknaitiškis apsimetė miegantis. Tačiau vos tik „pažadintas“, nesigėdydamas uniformuotų pareigūnų, motinos pusėn paleido necenzūrinių keiksmažodžių ir žmogaus orumą žeminančių žodžių laviną.

Kliuvo ir policijos pareigūnams – įsismarkavęs juknaitiškis necenzūriniais žodžiais iškoneveikė savo darbą atliekančius policininkus. Vienas jų teismui pateikė 500 litų civilinį ieškinį.

Pats kaltinamasis dėl jam pareikštų kaltinimų kaltu neprisipažino  ir paaiškino, kad peilis jo rankose atsidūrė todėl, kad gamino maistą. Tėvams, esą, juo negrasino. Vyras taip pat pasakojo neprisimenantis, kad mamai būtų grasinęs suduoti kėde. Konfliktas su tėvais, pasak jo, kilo dėl to, kad mama nepagamino žadėtų kotletų.

Pareigūno įžeidinėjimą vyras taip pat neigė, sakydamas, jog nepamena, ar juos „koliojo“.

Atsižvelgdamas į tai, kad juknaitiškis dar gali būti perauklėtas neizoliuojant jo nuo visuomenės, sąžiningai ir dorai dirbant, vyrui paskirta 1 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant metams.

Nors Viktoras M. niekur nedirba, teismas patenkino 500 litų civilinį ieškinį. Nuosprendį vyras dar gali skųsti.