Kova dėl estakados tęsiasi, Rusnės bendruomenė vėl iškyla į Vilnių

 

PIKETAS 2_3Ketvirtadienį Vilniuje, prie Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vyks taikus sambūris, kurio dalyviai – rusniškiai ir jiems prijaučiantys žmonės – žada išreikšti nepasitenkinimą VPT sprendimu rekomenduoti nutraukti sutartį dėl estakados statybos kelyje iš Šilutės į Rusnę.

Kyla į Vilnių

Anot bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininko Sauliaus Bukanto, į Vilnių autobusu planuoja vykti 41 rusniškis. Sostinėje prie jų žada prisijungti daugiau žmonių. Manoma, kad taikioje akcijoje prie VPT dalyvaus bent apie 50 žmonių.

Leidimas šiai akcijai rengti, pasak S. Bukanto, jau gautas. Apie akciją pranešta ir VPT.

Nors rusniškiai ir tikisi, kad statybos darbai, kaip žada rangovai, nebus nutraukti, tačiau jie jaučia pareigą dar kartą išreikšti savo griežtą poziciją dėl estakados reikalingumo ir nepasitenkinimą besiklostančia situacija.

Bendruomenės „Rusnės sala“ narė, Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad perskaičius absurdišką VPT rekomendaciją – nutraukti estakados statybų sutartį, bendruomenėje kilo minčių surengti dar didesnį piketą nei 2017 m. kovo 9 d., kuris įvyko prie LR Seimo rūmų. Piketo grandioziškumą nuslopino antradienio vakare gautas leidimas piketuoti tik vieną valandą. Rusniškiai mano, kad jų nuomonei pareikšti šį kartą užteks ir gero pusšimčio žmonių su mobiliomis garso kolonėlėmis.

Rusniškiai į piketą kviečiami pasipuošti Rusnės simbolika – kepuraitėmis bei skarelėmis. Pasak D. Drobnienės, yra bendruomenės narių, kurie išsigandę ir labai kritiškai vertina VPT rekomendaciją. Anot jų, jeigu tokia rimta organizacija sugebėjo rekomenduoti bemaž pastatytos estakados sutarties nutraukimą, tai gal po mėnesio dar išgirsime ir rekomendaciją ar jau net sprendimą dar ir nugriauti. Todėl rusniškiai yra pasirengę kovai ir piketuos kiekvieną kartą ten kur atsiras estakados statybos trukdžiai.