Kovą supanašėjo gimimų ir mirčių skaičiai

demografine shutterKovo mėnuo Šilutės rajone demografijos požiūriu geresnis nei pirmieji du šių metų mėnesiai, nes mirčių skaičius ne taip stipriai lenkia gimimų skaičių. Kovą Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje įregistruota 50 naujagimių ir 52 mirtys, o vasarį šie skaičiai buvo atitinkamai 38 ir 60, sausį – 39 ir 46.

Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Lilijos Valaitienės pateiktais duomenimis, kovą įregistruoti 32 berniukai ir tik 18 mergyčių. 21 naujagimis papildė šilutiškių šeimas, 29 – seniūnijose gyvenančias šeimas. Dvi šeimas ką tik parskridę gandrai apdovanojo ypatingai: jos susilaukė dvynukų.

Jauniausiai gimdyvei buvo 20 metų, vyriausiai – 40.

18 vyrų juridiškiai pripažino tėvystę, o vieno kūdikio tėvas išsižadėjo atsakomybės – vaiką paliko auginti vienišai mamai.

Populiariausi kovo mėnesio naujagimių vardai buvo: Ugnius, Lukas, Emilija, Gustė, Deimantė. Suteikti reti vardai: Aironas, Aronas, Adanas, Sofija, Estera, Kotryna.

Kovą mirė 22 vyrai ir 30 moterų: 25 šilutiškiai ir 27 seniūnijų gyventojai. Vyriausiam velioniui buvo 96 metai, mirė ir 1 kūdikis.

Kovą susituokė 9 poros, viena iš jų – užsienyje.

O išsiskyrė 15 šeimų, kuriose augti su motinomis liko 10 nepilnamečių vaikų, su tėvu – vienas vaikas. Dauguma skyrybų – 13 – įvyko abiejų sutuoktinių susitarimu, o dvi šeimos iširo dėl vyrų kaltės.