Kovotoją prieš korupciją atidavė etikos komisijai

KAINOVAITIS 1Savivaldybės Tarybos valdančiosios koalicijos politikas Vladas Kainovaitis gali būti pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą – dėl jo veiksmų į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) kreipėsi Šilutės r. savivaldybės Antikorupcijos komisijos pirmininkė Sandra Tamašauskienė.

V.Kainovaitis į interesų konfliktą pateko tada, kai jo darbovietės – UAB „Statyk pats“ – direktorius Savivaldybės Antikorupcijos komisijai surašė pretenziją „Dėl Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro vykdyto viešojo mažos vertės valymo priemonių pirkimo“.

V.Kainovaitis bendrovėje „Statyk pats“ dirba komercijos direktoriumi ir tuo pat metu yra Savivaldybės Antikorupcijos komisijos narys. Kai Aktikorupcijos komisija svarstė UAB „Statyk pats“ pretenziją, V.Kainovaitis, nors formaliai ir nusišalino nuo pretenzijos svarstymo, tačiau neišėjo iš posėdžių salės ir dalyvavo diskusijose, stengėsi komisijos nariams paaiškinti pretenzijos argumentus.

Tokių politiko veiksmų teisėtumu suabejojo Antikorupcijos komisijos pirmininkė S.Tamašauskienė. Praėjusį ketvirtadienį vykusiame savivaldybės Tarybos posėdyje ji paskelbė pareiškimą, kad kreipsis į VTEK dėl situacijos, į kurią įsipainiojo V.Kainovaitis, išaiškinimo.

UAB „Statyk pats“ pretenzijoje skundžiamas Šilutės r. savivaldybei priklausančios VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vykdytas mažos vertės viešasis pirkimas – Šilutės PSPC rinko pasiūlymus pirkti valymo priemones. UAB „Statyk pats“ pateikė siūlymą šias priemones pirkti už mažiausią kainą, tačiau viešojo pirkimo konkurso nelaimėjo.

Anot UAB „Statyk pats“ vadovo Dževaldo Žemaitaičio, jo vadovaujama įmonė pasiūlė Šilutės PSPC pageidaujamas prekes parduoti už 687,20 Eur. Kitų dviejų tiekėjų pasiūlymai buvo gerokai didesni: 985,36 ir 995,97 Eur. Tačiau UAB „Statyk pats“ pasiūlymas buvo atmestas. Dž.Žemaitaičio nuomone,atmetimo priežastis – visiškai neesminė, nes, kaip ir buvo reikalaujama, pasiūlyme „Statyk pats“ nurodė prekės pavadinimus (pavyzdžiui, „Šveitimo milteliai“), bet nenurodė tikslaus prekinio ženklo (pavyzdžiui, „Šveitimo milteliai „Yplon“). Pirkimo reikalavimuose nebuvo prašoma nurodyti prekinius ženklus.

Bet Šilutės PSPC viešųjų pirkimų organizatorius Simonas Krūminis, atsakydamas į „Statyk pats“ pretenziją, parašė, kad bendrovės „Statyk pats“ pasiūlymas neatitiko pirkimo dokumentuose nustatytų reikalavimų. Esą tiekėjai turėjo nurodyti siūlomų prekių tikslius pavadinimus, pakuočių dydžius ir gamintojus, o UAB „Statyk pats“ nurodė tik bendrinius prekių pavadinimus ir pakuočių dydžius, o gamintoją apibūdino santrumpa EU (tai reiškia, kad gamintojas bus Europos Sąjungos įmonė).

Svarstant šios pretenzijos aplinkybes Antikorupcijos komisijoje, V.Kainovaitis galimai persistengė kolegoms aiškindamas viešojo pirkimo detales, todėl komisijos pirmininkė panoro išsiaiškinti, ar jo veiksmai neprieštarauja Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymui.

„Šilutės naujienoms“ politikas sakė, kad jeigu kas nors ir pripažins jo pražangą, ji bus tik formali. Nuo klausimo sprendimo jis nusišalino ir tik draugiškai atsakinėjo į kolegų klausimus, kurie norėjo pasitikslinti pretenzijos aplinkybes.

Pasak V.Kainovaičio, UAB „Statyk pats“ dėl šio pirkimo į teismą nesikreips. Tačiau bendrovės vadovai norėjo atkreipti savivaldybės vadovų dėmesį, kaip Šilutės PSPC vykdo viešuosius pirkimus – kažkodėl pasirenka ne naudingiausią pasiūlymą.

V.Kainovaitis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad yra apsisprendęs atsistatydinti iš Antikorupcijos komisijos, nes abejoja komisijos pirmininkės S.Tamašauskienės gebėjimu vadovauti komisijai. V.Kainovaitis nusivylė tuo, kad komisijos pirmininkė mieliau tiria ne korupcijos apraiškas viešuosiuose pirkimuose, o niekam žalos nepadariusį opozicijos politiko poelgį.